Žena regionu

0

Letos již po jedenácté proběhla veřejně prospěšná soutěž Žena regionu, určena všem výjimečným ženám, které svou činností přesahují rámec svých povinností. Soutěž se koná pod záštitou Senátu Parlamentu ČR a Asociace krajů ČR a její zvláštností je, že se nejedná o veřejně známé celebrity, ale „obyčejné“ ženy kolem nás, které svůj čas a energii nezištně věnují svému okolí. Občané jednotlivých krajů, a tedy i toho Libereckého, mohli dámy nominovat v několika kategoriích, kterými byly: podnikání, politika a veřejná správa; vzdělávání, věda a výzkum; zdravotnictví a charitativní činnost; umění, kultura a sport.

V kategorii zdravotnictví a charitativní činnost byla v Libereckém kraji nominována Mgr. Lenka Nováková, ředitelka Střední zdravotnické školy v Turnově, která zároveň působí jako externí spolupracovnice Národního pedagogického institutu, je aktivní členkou Českého červeného kříže a České asociace sester. Pravidelně také publikuje články v odborných časopisech. SZŠ Turnov pod jejím vedením získala v roce 2011 titul Škola roku Libereckého kraje, rozšířila se nabídka oborů, které je možné studovat a také počet zájemců o studium se zdvojnásobil. Po vypuknutí pandemie koronaviru se zaměstnanci i studenti školy postavili čelem ke vzniklé situaci a jejich pomoc byla citelná v sociálních a zdravotnických zařízeních po celém regionu.
Mgr. Lenka Nováková byla jednou ze sto dvaceti žen, které byly v našem kraji nominovány do soutěže. Odborná porota pak vybrala deset, které následně jejich příznivci mohli podpořit v internetovém hlasování. V polovině září v Oblastní galerii Liberec byly pak slavnostně vyhlášeny výsledky soutěže. Paní ředitelka obstála v konkurenci silných, tvořivých a aktivních žen a v soutěži získala krásné druhé místo. K tomuto výsledku jí ještě jednou gratulujeme a děkujeme všem, kteří jí svůj hlas věnovali. -sh-

 

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.