Zastupitelé jednali. Téma VHS rezonuje zejména v Nezávislém bloku

0

Turnovští zastupitelé na svém veřejném zasedání ve čtvrtek 28. února nejdříve projednali bezpečnostní situaci ve městě s konstatováním, že Turnov patří zcela jistě v republice mezi bezpečná města. Následně schválili investiční priority na období do roku 2023, a protože na prvním místě se v hlasování zastupitelů v investicích nad 10 milionů korun umístila rekonstrukce ZŠ v Mašově, hned následujícím hlasováním odstartovali rekonstrukci školy, která by měla fyzicky proběhnout v letech 2020 a 2021.
Nejvíce času zastupitelé vyčlenili jednání o situaci ve Vodohospodářském sdružení Turnov. Dodatek, který upravuje stanovy sdružení, ale neschválili a současně ani nepřijali usnesení ve smyslu, že s dodatkem stanov nesouhlasí. (Dodatek řeší oddělení funkce předsedy Rady VHS, která by napříště měla být spíše „politická“, tedy by předsedou měl být zvolený zástupce některé obce, a nově ustanovuje funkci ředitele svazku obcí, což má být nový post pro současného předsedu Rady VHS Milana Hejduka.) Většina zastupitelů za Nezávislý blok hlasovala proti svým koaličním partnerům – PROTO a Pirátům, kteří souhlasili s návrhem místostarosty Jiřího Mikuly (PROTO) dodatek stanov odmítnout. Pro přijetí dodatku stanov hlasovali také zastupitelé za ODS a za ANO 2011.
Zastupitelé dále schválili postup při zadávání tzv. participativního rozpočtu, na projekty občanů je letos vyčleněna částka 500 tisíc Kč, opoziční zastupitelé kritizovali stotisícové náklady na administraci projektu, z pohledu vedení radnice tyto peníze půjdou na adresnější kampaň. Zastupitelé objednali měření hlučnosti na náměstí. Cílem předkladatele, Karla Jiránka z Nezávislého bloku, je položit ve středovém pruhu tzv. tichý asfalt.
K jednání zastupitelů se ještě vrátíme podrobně.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.