Zastupitelé jednali: od Participativního rozpočtu po Greenway Jizera

0

Úvodem poměrně krátkého veřejného zasedání turnovských zastupitelů v sále Střelnice ve čtvrtek 27. ledna vzali zastupitelé na vědomí výsledky hlasování tzv. Participativního rozpočtu. Ze strany veřejnosti byly podány čtyři projekty, z celkových 1 798 hlasů jich nejvíc získal návrh na výstavbu trial centra ve Struhách, druhá byla převlékárna na náplavce u Jizery, třetí odpočinkové místo v Kacanovech a čtvrtý byl projekt s názvem Hřiště roste s námi. Do Participativního rozpočtu radnice v loňském roce vložila 600 tisíc korun, zatím to vypadá, že skutečně vzniknout by měly nejméně první dva projekty.
Zastupitelé také odsouhlasili výročního zprávu Zdravého města – místní agendy 21 za rok 2021.
Zajímavý je souhrn investičních akcí, které se městu vloni povedlo realizovat. Na 23 projektů byla poukázána suma přes 105 mil. Kč.
V rámci změny územního plánu města bude zásadně proměněna lokalita i Dioptry v Sobotecké ulici, kde budou postaveny bytové domy, supermarket a nové sídlo vědeckého pracoviště TOPTEC.
Dál se pracuje na projektu cyklostezky Greenway Jizera, aktuálně na trase z Turnova k pivovaru ve Svijanech. Letos v létě by mělo být na celou trasu vydáno stavební povolení. Pak začne fáze shánění dotačních peněz na vlastní stavbu

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.