Víkendové pozvánky v režii Kulturnova

0

Sobotní Kulturnov, akce zdáli připomínající Turnovskou pecku z 90. let, která ve své době byla vrcholnou přehlídkou turnovské kultury. A ne jinak tomu bude tentokrát, sobota 17. září bude na Střelnici patřit tomu nejlepšímu z místní kultury. Blok „Zahrada“ je věnován památce Václava Feštra! Podívejte se také na nedělní sportovní aktivity! Z dalších víkendových akcí:

Pátek 16. září
* OHNIVÁ PÁRTY. Disco Střelák. KC Střelnice od 22.00 hodin.

Sobota 17. září
* LOUČENÍ S LÉTEM. Lidová zábava s rohozeckým pivem. Náměstí Českého ráje od 11.00 hodin.
* KULTURNOV. Turnovští kulturní nadšenci se rozhodli spojit své síly a představit se veřejnosti pěkně pohromadě. Festival. Areál KC Střelnice od 13.00 hodin. Vstup volný.
* HRAD VALDŠTEJN: Svatohubertská slavnost. Pátý ročník slavnosti, při které budou návštěvníkům představena lovecká plemena psů, ukázky vábniček, instalovány budou výtvarné práce dětí mateřských škol, dojde i na pasování nových mladých myslivců a návštěvníky jistě zaujme i sokolník. Vstup volný, začátek ve 13.00 hodin.

Neděle 18. září
* VÝTVARNÁ DÍLNA – PODZIMNÍ A KAMÍNKOVÁ. V rámci akce Netradiční knihovna se pod vedením lektorek Simony Bakešové a Evy Šrajerové uskuteční tradiční výtvarná dílna pro rodiče s dětmi. Zabývat se budeme podzimními motivy a malovat na kamínky. Městská knihovna A. Marka od 10.00 hodin.
* DEN JÓGY NA STŘELNICI. Pro všechny milovníky jógy, ale i naprosté začátečníky připravilo KC Turnov ve spolupráci s lektorkami Lucií Hrubou a Lucií Vlčkovou Den jógy. Od 13.00 hodin si budou moct všichni zájemci vyzkoušet hatha jógu s Lucií Hrubou a děti si zároveň ve stejném čase ráda vezme na svou lekci jógy s dětmi Lucie Vlčková. Jedna lekce bude trvat 75 minut. Děti se pak od 14.30 hodin mohou přesunout na pohádku do kina Sféra. Od 15.00 hodin si tak budou moci i rodiče vyzkoušet dynamičtější power jógu s Lucií Vlčkovou. Všechny tři lekce jógy jsou zdarma. KC Střelnice od 13.00 hodin.
* NETRADIČNÍ KNIHOVNA ANEB 30 LET VE VILE. Akce pro všechny věkové kategorie! Společně oslavíme výročí 30 let knihovny ve vile v Jeronýmově ulici. Program: 14.00 žesťový orchestr ZUŠ Turnov, 15.00 loutkové představení pro rodiče s dětmi, 16.00 Adina Atlas a Peprmintová Slunce. Občerstvení zajištěno na místě.

Kulturní servis podrobně ZDE

Sportovní pozvánky

Sobota 17. září
* HÁZENÁ, mladší dorostenky: TJ Turnov – HK Spartak Ústí nad Labem. Hala TJ ve Skálově ulici od 15.30 hodin.
* FOTBAL / I. A třída: Přepeře – Košťálov (MFS 14.00!), I. B třída: Pěnčín – Doksy B, Semilsko-OP: Přepeře B – Bělá, Semilsko-OS: Mírová – Benecko. Začátky utkání v 17.00 hodin.
* HÁZENÁ, II. liga, ženy: TJ Turnov – HK Spartak Ústí nad Labem. Hala TJ ve Skálově ulici od 18.00 hodin.

Neděle 18. září
* CYKLOJÍZDA GREENWAY JIZERA S PRŮVODCEM. Sraz účastníků cyklojízdy po Greenway Jizera je v neděli 18. září v 9.00 hodin před Sportovně rekreačním areálem Maškova zahrada v Turnově. Zakončení bude tamtéž mezi 13. a 14. hodinou. Délka trasy je zhruba 21 kilometrů.
* RODINNÉ ODPOLEDNE NA KOLEČKÁCH. Dovádění na odrážedlech, koloběžkách, kolech i čtyřkolkách proběhne od 14.00 do 17.00 hodin v areálu Maškovy zahrady. Uskuteční se mimo jiné Velká cena Turnova v jízdě na šlapacích čtyřkolkách. Na programu je „Malá velká cena“, skákací atrakce, ukázky ve skateparku, kreativní tvorba, měření maximální dosažené rychlosti, sportovní soutěže a další. S sebou vlastní jezdítka a helmy dle uvážení. Připravuje Žlutá ponorka ve spolupráci s Městskou sportovní s. r. o., MěÚ Turnov a dalšími partnery, program je připraven pro celou rodinu – od nejmenších po teenagery i dospělé.
* FOTBAL / Semilsko-OS: Rovensko B – Studenec B. Začátky utkání v 17.00 hodin.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.