Víkendové pozvánky: Kámen a šperk a oslavy výročí Karlovic!

0
Velmi pestrý a na akce zajímavý víkend bude ten první červencový. Na Všeni probíhá kulturní léto, Karlovice slaví 500 let obce, na zámku Hrubý Rohozec probíhají nevšední prohlídky. A to není všechno…
 
Pátek 4. až neděle 6. července
* VŠEŇSKÉ KULTURNÍ LÉTO
. V pátek 4. července od 16.00 hodin v kostele Pocta Petru Pálkovi – koncert Severáčku, v sobotu 5. července tradiční přehlídka dechových hudeb na hřišti na Kopanině, v neděli 6. července od 16.00 koncert v kostele – Jakub Pustina a René Nachtigalová. Po všechny dny bude v místní škole probíhat výstava z tvorby Vlasty Švejdové a výstava k 25. výročí Nakladatelství Alter.
* 500 LET OBCE KARLOVICE – sjezd rodáků a přátel obce, bohatý doprovodný program pro všechny.
Program na pátek 4. července: 22.00 hodin, rybník Roudný – hasičská fontána s hudbou a světelnými efekty.
Program v sobotu 5. července: 10.00 hodin, sál obecního úřadu – slavnostní zahájení oslav, křest knihy o obci a „Stromu výročí“, 13.00 hodin, sportovní areál – odpoledne s fotbalem, 13.00 hodin, na Skaličkách – veřejnosti otevřená myslivecká chata, 13.00 hodin u hasičské zbrojnice – setkání s okolními sbory a soutěž „A vzhůru Šonskou strání“, 18.00 hodin v Motorestu Radvánovice – hudební skupina Retro Five, 19.00 hodin u hasičské zbrojnice – hudební skupina Rouden band, 22.00 hodin před domem s pečovatelskou službou v Radvánovicích – ohnivé vystoupení Rytířů turnovského meče.
Neděle 6. července: 9.00 – 14.00 hodin, klubovna obecního úřadu – výstava tištěných kronik obce včetně
promítání v sále, výstavka rukodělných výrobků žen z obce, 15.00 hodin, kostel sv. Jiří v Přáslavicích – slavnostní mše, 18.00 hodin, kostel sv. Jiří – koncert Hradeckého komorního tucteta.
 
Sobota 5. července
* Městská slavnost KÁMEN A ŠPERK
. Náměstí Českého ráje v Turnově po celý den. Podrobnosti v samostatném článku ZDE.
* VEČERNÍČKOVSKÝ POHÁDKOVÝ LES
. Město Turnov a Společnost Velká dobrodružství připravily v rámci akce Kámen a šperk v parku u letního kina v době od 13.00 do 18.00 hodin speciální pohádkový les. V parku na vás i vaše děti budou čekat pohádkové postavy z Krkonoš, panenka v sukýnce z máků, známí bratři nešikové v roláku, skřítkové z pařezové chaloupky, spolužáci z 3. B. a další oblíbené postavičky z pohádek. Děti budou u každého z nich muset plnit úkoly. Vstupné je 50 Kč. Více najdete na www.veldo.cz.
* 36. ročník PŘEHLÍDKY DECHOVÝCH HUDEB VE VŠENI. Účinkují: Dechová hudba Semilská 11, Dechová hudba Český ráj, Dechová hudba Broďanka a Dechová hudba Mělničanka. Odpolednem provází moderátor Roman Korolevyč. Taneční vložky zajistí soubor Bábrdlinky. Začátek ve 14.00 hodin na hřišti na Kopanině. Občerstvení zajištěno, část areálu zastřešena. Vstupné 100 Kč, děti zdarma.
* VEČERNÍ A NOČNÍ PROGRAM NA HRADU TROSKY: Návrat do středověku –  divadlo, šerm, fireshow a také překvapení pro návštěvníky. Občerstvení zajištěno. Program je připraven od 20.00 do 21.30 hodin, objekt zpřístupněn 18.00 – 23.30 hodin. Vstupné – plné 120 Kč, snížené 60 Kč.
 
Sobota 5. a neděle 6. července
* ZÁMEK HRUBÝ ROHOZEC: Móda sedmi staletí. Prohlídky zámku s průvodci v dobových kostýmech, kdy v každé místnosti čeká jiný průvodce, takže i výklad je pestrý, netradiční, neboť skupinu si postupně předá více průvodců. Zpřístupněny budou všechny tři prohlídkové trasy.
 
Neděle 6. července
* FÉROVÁ SNÍDANĚ
. Chcete se podělit o vlastní snídani a na oplátku ochutnat pochutiny od ostatních, posnídat na čerstvém vzduchu za vůně kávy, setkat se při tom s přáteli nebo získat nové a třebas i poznat svého dodavatele zeleniny? V dnešní uspěchané době si na takto strávené dopoledne málokdo najdeme čas, ale stojí to za to a energie pak budete mít na celý zbytek měsíce. Férová snídaně z vlastních produktů se nyní bude konat každou první neděli v měsíci od 10.00 hodin v atriu Muzea Českého ráje. Co s sebou: džemy, pomazánky, ovoce, zeleninu, nejlépe vlastní produkce nebo z místních zdrojů a při hezkém počasí deku nebo karimatku (není nutností).
* LOUTKÁŘI  DĚTEM NA  DLASKOVĚ STATKU: O kominíku Josífkovi. Hraje Divadýlko Matýsek Nový Bor. Začátky v 11.00, ve 13.00 a v 15.00 hodin.
 
Kulturní servis podrobně ZDE.
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.