Víkendové pozvánky

0

Je tu prodloužený velikonoční víkend. Pašijovou hru O nejslavnějším zmrtvýchvstání předvede spolek ochotníků v pátek 19. dubna od 11.00 hodin ve Sboru dr. Farského v Semilech, od 14.00 na návsi v Klokočí a od 17.00 hodin u Boučkova statku v Malé Skále.

Sobota 20. dubna
* VELIKONOCE S DOMEM PŘÍRODY. Velikonoční tvoření, stavba vrbového altánu, dílny a jarmark. Dům přírody v Dolánkách od 9.00 do 16.00 hodin. Spojeno s oslavou třetího výročí od vzniku Domu přírody Českého ráje.
* VZPOMÍNKOVÁ AKCE k 75. výročí seskoku paraskupiny Clay proběhne v Malé Skále od 10.00 hodin, kdy bude před místní sokolovnou představena vojenská historická technika, od 13.30 hodin je na programu pietní vzpomínka u památníku plk. Ing. Čestmíra Šikoly v centru obce s odhalením „lavičky veteránů“. Od 18.00 hodin je připraveno divadelní představení Clay-Eva volá Londýn.
* VELIKONOCE NA DLASKOVĚ STATKU. Velikonoce – svátky obnovy života v období přechodu zimy v jarní období. Jejich oslava se formovala v symbióze rolnických tradic nového hospodářského roku a křesťanského obrazu Ukřižování Ježíše Krista a jeho zmrtvýchvstání. Na Bílou sobotu, kterou končí postní předvelikonoční období, připravilo Muzeum Českého ráje na Dlaskově statku tradiční akci, přibližující návštěvníkům výroční obyčeje a zvyky jarního novoročí. Doprovodný program:
10.30 Říkanky a písničky s Evou Kordovou
11.30 Divadlo na kliku – loutkové představení Jak přišlo jaro
12.30 Bartošův soubor ze Zlína – tance a písně
13.00 Vynášení Mařeny – Folklorní soubor Jizera a Jizerka z Liberce
14.00 Folklorní soubor Jizera a Jizerka z Liberce – tance a písně
14.30 Divadlo na kliku – loutkové představení O slepičce a kohoutkovi
15.30 Devítka – folková hudební skupina z Prahy
Chybět nebudou řemeslná dílna pro děti, tradiční řemeslný jarmark a občerstvení.
* RUSALKA – ANTONÍN DVOŘÁK. Česká opera Rusalka má své jisté místo v bohatém repertoáru Metropolitní opery. Renée Fleming se představila v jedné ze svých stěžejních rolí a zazpívala ve Dvořákově jímavé pohádkové opeře slavnou árii o měsíčku… Umění v kině, záznam opery. Kino Sféra od 19.30 hodin. Vstupné 300 Kč.
* VELIKONOČNÍ ZÁBAVA v sále radnice v Rovensku pod Troskami. Hraje Rouden Band, začátek ve 20.00 hodin.

Sobota 20. a neděle 21. dubna
* JAK ČERTI DOPOMOHLI BĚTUŠCE KE ŠTĚSTÍ. Ochrana Klokočských skal, z. s., a kastelánka hradu Rotštejn zvou na veselé hradní Velikonoce s pohádkou na hradě Rotštejně. Začátky představení v 11.00, 13.00 a 15.00 hodin. Účinkuje skupina historické hudby Trifikus z Liberce, meče zkříží SHŠ Baradela. Vstupné: dospělí 40 Kč, děti do 6 let zdarma. V případě deště, sněžení a podobně „příjemného“ počasí se v danou hodinu nehraje!

Sportovní pozvánky

Sobota 20. dubna
* FOTBAL / DIVIZE: FK Přepeře – Vysoké Mýto (10.30), I. A třída: Jenišovice – Mšeno B (17), I. B třída: Přepeře B – Bozkov (14.00), Semilsko-OS: Tatobity – Bozkov B (17).

KULTURA, KINO, SPORT

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.