Víkendové pozvánky

0

Na Dlaskově statku probíhá řezbářské sympozium, v Sedlíšťkách bude v pátek hudební festival, v sobotu se na turnovské náměstí sjedou historické automobily značky Tatra, celodenní program je připraven v Uličce řemesel. Sobotní večer patří oslavám výročí Společnosti bloumající veřejnosti v Letňák baru. Na neděli zde máme pozvánky na Zámecké slavnosti Pivovaru Svijany. O víkendu také naposledy v této sezoně můžete vyrazit na mistrovská fotbalová utkání.

Čtvrtek 13. až sobota 15. června
* ŘEZBÁŘSKÉ SYMPOZIUM NA DLASKOVĚ STATKU. Tradice, vůně dřeva, fortel, parta lidí, které spojuje nejen láska k řemeslu, ale také přátelství. A Dlaskův statek. Takhle stručně by se dalo charakterizovat setkání řezbářů na Dlaskově statku. Řezbáři své řemeslo nejen předvádí, ale pod jejich dohledem si „řezbařinu“ mohou vyzkoušet i návštěvníci. V pátek 14. června od 18.00 hodin vystoupení harmonikářky Lucie Evy Doušové. Vstup volný.

Pátek 14. června
* O JUDAISMU. Beseda s libereckým rabínem Davidem Maxou o základních skutečnostech vztahujících se k judaismu. Synagoga Turnov od 16.00 hodin.
* OPENFEST V ČESKÉM RÁJI. V pátek od 17.00 hodin vystoupí kapely Always, FD Band, Makezen, Roadkill Souls a Ovčie Kiahne. V sobotu od 15.00 hodin zahrají skupiny Nekrmit, El Perro Lunatico, Bodybag, Těla a Goliband. Letiště v Sedlíšťkách. Vstupné v pátek 100 Kč, v sobotu 150 Kč.
* TRIJO. Královohradecké uskupení zahraje irskou i českomoravskou hudbu v komorním provedení. Koncert, Malá (domácí) scéna, Letňák bar Turnov od 19.00 hodin, vstupné dobrovolné.

Sobota 15. června
* SOUTĚŽ HISTORICKÝCH AUTOMOBILŮ A MOTOCYKLŮ „TATRA V ČESKÉM RÁJI“ 2024. Tatra Veteran Car Club Semily v AČR, do Turnova na start 28. ročníku jízdy historických motocyklů a automobilů s názvem „Tatra v Českém ráji“. Program jízdy začíná výstavou veteránů v 8.00 hodin ráno na náměstí Českého ráje. Odtud budou posádky v 10.00 hodin vyjíždět na 100 kilometrů dlouhou trať přes Mnichovo Hradiště, Hodkovice nad Mohelkou a Český Dub až do cíle v rekreačním středisku ve Vesci pod Kozákovem. Více ZDE.
* SKLENĚNÁ SOBOTA V ULIČCE ŘEMESEL. Zastavte se v Uličce řemesel pod turnovskou radnicí v době od 10.00 do 17.00 hodin a užijte si sobotu ve znamení skla a Křišťálového údolí. Otevřeny budou všechny řemeslné dílny, připraveny jsou workshopy na téma tvorby šperků, rytí skleněných hrnečků, tvorba bižuterie, pletení náramků na pletacím stroji a další. Více na www.ulickaremesel.cz.
* FOTBAL / I. B třída: Rovensko – Lindava (14.00!), Semilsko-OP: Tatobity – Libštát (17.00).
* SBV: VÝROČNÍ OPEN AIR V TURNOVĚ. Společnost bloumající veřejnosti vás zve na oslavu v areálu letního kina. Program:
18.00 – Čmukaři: S čerty tanči – pohádka pro děti alternativního loutkářského souboru
19.30 – Společnost bloumající veřejnosti: Záblesk – komedie o banálním manželském trojúhelníku v zcela nebanálním prostředí. Hrají: Alena Tomášová, Jakub Chundela, Jan Marek.
20.30 – B4. Koncert české hudební skupiny věnující se často improvizované hudbě.
Komponovaný večer, Letňák bar od 18.00 hodin, vstupné dobrovolné.

Sobota 15. a neděle 16. června
* VÍKEND KŘIŠŤÁLOVÉHO ÚDOLÍ – volný vstup do Muzea Českého ráje v Turnově.

Neděle 16. června
* ZÁMECKÉ SLAVNOSTI NA ZÁMKU SVIJANY. Přijďte oslavit osmé výročí otevření zámku veřejnosti, užijte si rodinný den na zámku. Program od 9.00 do 18.00 hodin. Při této příležitosti můžete využít i prohlídky pivovaru. Více na www.zameksvijany.cz.
* FOTBAL / I. B třída: Turnov B – Jilemnice (17.00), Jablonecko-OP: Malá Skála – Nová Ves (17.00).

KULTURA, KINO A VÝSTAVY, SPORT

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.