Víkendové pozvánky

0

Akcemi doslova nabitý víkend. Vrcholí celotýdenní akce (NE)BLÁZNI TURNOVE, která probíhá pod patronací Fokusu (ZDE). V pátek proběhne slavnostní odpoledne před sokolovnou ve Skálově ulici, na sobotu je připravena připomínka 100 let od návštěvy našeho prvního prezidenta (ZDE). Sobota vůbec je plná pozvánek: Dopoledne můžete s dětmi zajít na pohádku do turnovského divadla, na Dubecku budou světit zvon do kaple, v Pelešanech je pouť, dřevosochání je připraveno na Paldě v Rovensku p. Tr., v Jenišovicích se uskuteční noční strašidelný les, v sále rovenské radnice bude znít flamengo. Domácí zápasy sehrají mj. fotbalisté Přepeř a Turnova.

Pátek 16. září
* PIETNÍ AKT U PŘÍLEŽITOSTI 190. VÝROČÍ NAROZENÍ M. TYRŠE. Akce začíná před sokolovnou v 16.00 hodin tanečním a sportovním vystoupením jednotlivých oddílů, slavnostní nástup proběhne od 17.00 hodin, od 17.30 proběhne křest publikace ke 160. výročí Sokola Turnov.

Sobota 17. září
* PRINCEZNA SE ZLATOU HVĚZDOU NA ČELE. Klasická pohádka s písničkami na motivy příběhů Boženy Němcové. Městské divadlo Turnov od 10.00 hodin, vstupné 100 Kč.
* DEN S T. G. M. (100 LET OD NÁVŠTĚVY TURNOVA) – ZDE.
* FOTBAL / ČFL: Přepeře – Kolín (10.30), KP: Sedmihorky – Studenec, I. A třída: Pěnčín – Rychnov, I. B třída: Mírová – Albrechtice (vše 16.30), Přepeře B – Držkov (14.00!), Jablonecko-OP: Jenišovice – Mšeno B (16.30).
* Ochrana Klokočských skal, z. s., a obec Mírová pod Kozákovem vás od 10.00 hodin zvou na SLAVNOSTNÍ SETKÁNÍ spojené s děkovnou bohoslužbou a svěcením zvonu u kaple sv. Jana Nepomuckého na Dubecku (Mírová pod Kozákovem). Celebruje P. Tomasz Dziedzic, zpěvem doprovodí chlapecký pěvecký sbor IUVENTUS, GAUDE! ze ZUŠ Jablonec nad Nisou. Zvon zasvěcený sv. Zdislavě bude zavěšen a proběhne i první zvonění.
* POUŤ V PELEŠANECH. Probíhá na hřišti pod parkovištěm hradu Valdštejna od 10.00 do 17.00 hodin. Připraveno občerstvení, střelnice, lodičkové houpačky, skákací hrady a další. Od 13.00 do 15.00 hodin probíhá start „Pohádkové soutěžní cesty“. Postavičky z pohádek si i letos pro děti připravily soutěže, které budou probíhat v nedalekém parku. Vstupné dobrovolné.
* PODZIMNÍ ŘEMESLNÉ TRHY A DŘEVOSOCHÁNÍ v Rekreačním středisku na Paldě v Rovensku pod Troskami. Začátek v 10.00 hodin. Můžete se těšit na krásné a originální výrobky, dřevosochaře přímo v akci, pro děti bude připravena dílnička a malování na obličej. V restauraci bude možno si objednat dobroty nejen na grilu.
* ROCK LIVE SHOW. Ukončení sezony v autokempu Kacanovy s kapelami Retro Five a Laxigal. Začátek v 17.00 hodin.
* NOČNÍ STRAŠIDELNÝ LES V JENIŠOVICÍCH. Těšit se můžete na spoustu živých strašidel, ale i neživých exponátů, celá trasa bude ve tmě osvícená svíčkami. K dispozici bude i oblíbený strašidelný bar s kouzelnými lektvary. Start na koupališti v Jenišovicích. Od 18.00 do 19.30 hodin startují malí a bojácní, od 19.30 do 20.30 hodin větší a nebojácní a od 20.30 – 21.00 start pouze bez baterky. Startovné: 70 Kč dítě od čtyř let a dospělý. V cíli pro každé dítě diplom. Občerstvení zajištěno. Parkování přímo u koupaliště. Výtěžek jde ve prospěch ZŠ Jenišovice. Prosíme o rezervaci času startu na https://jenisovice-detem.cz/rezervace/ – díky rezervacím nebývají na startu takové fronty. V případě nepříznivého počasí sledujte naše stránky www.jenisovice-detem.cz.
* VE VÍRU FLAMENCA ANEB ŠPANĚLSKÉ POBLOUZNĚNÍ. Město Rovensko pod Troskami srdečně zve širokou veřejnost na koncert Karolíny Cingrošové a jejích kolegů Lindy Juránkové (klavír) a Miroslava Žáry (kytara). Na programu jsou známé písně, například Besame Mucho, Vzpomínky na Alhambru F. Tárregy, E. Granados a jeho Andaluza, ale také španělské zarzuely, které jsou obdobou české operety. To vše v jediný večer a s úryvky z knihy Výlet do Španěl spisovatele Karla Čapka v podání Václava Žmolíka. Láska a vášeň, temperament a tanec v latinských rytmech. Vstupné 100 Kč, prodej před začátkem představení. Sále budovy radnice od 19.00 hod.

Neděle 18. září
* DÍLNA PODZIMNÍ, KAMÍNKOVÁ. Dílna pro rodiče s dětmi bude věnována podzimnímu tvoření a oblíbenému malování na kameny. Dětské oddělení knihovny od 10.00 hodin.
* FOTBAL / DIVIZE: Turnov – Ústí n. O., Jablonecko-OP: M. Skála – Zásada, Semilsko-OS: Rovensko B – Semily B (vše 16.30).

KULTURA, VÝSTAVY A KINO, SPORT

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.