Víkendové pozvánky

0

Nadcházející víkend je poměrně bohatý a pozvánky končí až v pondělí, kdy přijede sv. Martin na bílém koni…

Pátek 8. listopadu
* PETRA HÁJKOVÁ: BAREVNÝ ROZJEZD PODNIKÁNÍ. Petra Hájková se věnuje konzultacím pro drobné, malé a střední firmy. KC Střelnice (foyer) od 17.00 hodin, vstup zdarma.
* CHARLEYOVA TETA. Do turnovského divadla se vrací Kulturní a divadelní spolek Jizeran Rakousy s hrou Charleyova teta. Spolek uvedl hru premiérově 23. února letošního roku, pro velký divácký úspěch se ihned dočkala několika opakování. Městské divadlo Turnov od 19.30 hodin, vstupné v předprodeji 150 Kč, na místě 190 Kč.

Sobota 9. listopadu
* „CALTA, ŠTĚDROVNICE, VÁNOČKA“. Řemeslný workshop. Vánoční pečení a povídání o lidových Vánocích v Pojizeří. Muzeum Českého ráje v Turnově, Kamenářský dům od 9.00 hod. Cena workshopu 300 Kč, rezervace na tel. 736 145 354.
* TANEČNÍ ODPOLEDNE – od 16.00 hodin „hasičárna“ v Daliměřicích, k tanci i poslechu hraje Turnovanka a hosté. Více na www.turnovanka.cz.
* CHARLEYOVA TETA V OLEŠNICI. Divadelní spolek Jizeran Rakousy, který se svou minulou inscenací vyprodal turnovské divadlo, předvede tuto klasickou divadelní komedii od anglického autora Brandona Thomase v sále hospody v Olešnici od 19.00 hodin. Vstupné 100 Kč, děti polovic.
* 10. SVATOMARTINSKÉ VESELENÍ V OHRAZENICÍCH pořádá TJ Sokol Ohrazenice ve spolupráci se základní školou. Na 15. hodinu je připraveno zahájení, soutěže na hřišti i ve škole a ukázky žonglování. Asi v 16.45 vyjde lampionový průvod, po jeho návratu na hřiště bude následovat fireshow a ohňostroj. Máme objednaného koně a snad i počasí…

Neděle 10. listopadu
* VÝTVARNÁ DÍLNA DIVADELNÍ A LOUTKOVÁ. Tvůrčí výtvarná dílna pro rodiče s dětmi bude zaměřena na výrobu loutek z různých materiálů a stejně tak kulis. Dětské oddělení knihovny v Jeronýmově ulici od 10.00 hodin.
* PARKOUR WORKSHOP. Odpolední trénink s profesionály ze skupiny „Obstackle movement“. Přihlášení na webu Žluté ponorky nutné. Kapacita workshopu 36 osob. Pro děti a mládež od 7 do 15 let. Hala TSC Turnov II od 13.00 do 18.00 hodin.

Pondělí 11. listopadu
* MARTINSKÁ SVĚTÝLKA. Tradiční výtvarná dílna a následný lampionový průvod po stopách sv. Martina na bílém koni. Centrum Náruč ve Skálově ulici. Od 16.00 hodin – výroba lampiónů, od 17.00 hodin průvod – ukáže nám Martin i letos, kam ukryl poklad? Program centra viz www.naruc.cz.
* OBRAZY MLUVÍ VLASTNÍ ŘEČÍ. Vernisáž výstavy malířky Zdenky Jandové. Maluje obrazy o přírodě a smyslech, kterými je možné ji vnímat. Její tvorba se zaměřuje také na obrazy pro děti. Sálek ICM městské knihovny od 17.00 hodin.
* VÍTÁNÍ SVATÉHO MARTINA. ZŠ Skálova srdečně zve na tradiční akci. Začátek v 17.00 hodin u ZŠ Alešova u nádraží. Na místě bude možnost zakoupení občerstvení ve školním stánku. Lampiony si vezměte s sebou, a pokud máte bílé oblečení, organizátoři budou rádi. Z důvodu rekonstrukce hřiště u haly TSC a osetí trávy, letos bude prostor pro návštěvníky vyhrazen za zábradlím.
* JAPONSKO ZEVNITŘ. Cestovatele Ondřeje Landu poutá k Japonsku velmi intenzivní, až osudový vztah. Na jeho území žil několik let, procestoval jej, pobýval v zenovém klášteře školy Sótó i v posvátných horách asketické sekty Šugendó a osm let měl za partnerku japonskou tanečnici. Pobočka knihovny Turnov II na vlakovém nádraží od 18.00 hodin.

Sportovní pozvánky:

Sobota 9. listopadu
* VOLEJBAL, II. liga, ženy: TJ Turnov – Lokomotiva Liberec. Začátky v hale TJ ve Skálově ulici v 9.00 a 13.00 hodin.
* VOLEJBAL, II. liga, muži: TJ Turnov – Česká Třebová. Začátky v hale TJ ve Skálově ulici v 11.00 a 15.00 hodin.
* VOLEJBAL, KP I. třídy, ženy: TJ Turnov B – Železný Brod. Začátky v tělocvičně ZŠ Skálova v 10.00 a 13.00 hodin.
* LEDNÍ HOKEJ / NPL: Modřišice – Black Hawks (19.30), Hnanice – Troskovice (21.45), ZSLK.

Neděle 10. listopadu
* FLORBAL, Národní liga: TJ Turnov – Wizards DDM Praha 10. Sportovní hala TJ Turnov od 19.30 hodin.
* LEDNÍ HOKEJ / NPL: Raptoři – Performers (18.45), ZSLK.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.