Víkend ve znamení „Koulení chleba“

0
V sobotu 17. října na sjezdovce ve Struhách proběhne III. ročník závodů v „Koulení chleba“, v areálu sychrovského zámku je připravena celodenní akce na téma móda a lov, dnes večer můžete zajít na rockovou přehlídku na Střelnici…
 
Pátek 16. října
* MACKIE MESSER BAND – zahájení hudební sezony v restauraci Divizna v ulici 5. května, začátek ve 20.00 hodin.
* METAL FOR HOPE. Spojení tvrdé muziky a charity není zrovna běžné, ale funguje překvapivě dobře. Turnovské hnutí Metal for hope připravilo ve spolupráci s KCT metalový benefiční koncert Light in the Darkness vol. 2, jehož výtěžek poputuje na podporu zdejšího Centra denních služeb Slunce všem. Koncert se bude konat v prostorách kulturní kavárny KUS. „Vstupné bude dobrovolné a všechny vybrané peníze půjdou na potřebné pomůcky a vybavení,“ uvádějí organizátoři. Těšit se můžete na tři kapely, podrobnosti pak najdete na facebookové stránce Metal for hope. Kulturní kavárna KUS od 20.00 hodin. Vstupné dobrovolné.

Sobota 17. října
* KOULENÍ CHLEBA 2015. Kulturně-společenské setkání na sjezdovce ve Struhách. Třetí ročník akce, začátek v 9.00 hodin. Soutěž o hodnotné ceny, setkání se sportovními hvězdami, připomenutí významu kvalitních potravin. Vstup volný. Pořádají Pekárna a cukrárna Mikula a Klub lyžařů Turnov.
* ZÁMEK SYCHROV: MÓDNÍ PŘEHLÍDKA. Tradiční módní přehlídka v zámecké galerii představí jak historickou módu od baroka po dvacáté století, tak i tvorbu současných návrhářů. Historická část ukáže nejen šaty ušité podle dobových střihů, ale i originály zejména z 20. století. Modelové a modelky navíc nebudou jen procházet po molu, ale sehrají menší žánrové scénky za doprovodu hudby. Přehlídky začnou ve 14.30 a v 17.00 hodin. Vstupné jednotné 200 Kč, děti do 12-ti let zdarma. Po celý den také bude v zámeckém parku probíhat akce: KNÍŽECÍ LOV NA ZÁMKU SYCHROV. V zámeckém parku budou mít děti možnost vyzkoušet si střelbu z luků na 3D makety zvířat a stát se tak na chvíli knížetem na lovu. Dospělí se mohou těšit na ukázku sportovní střelby, bojové střelby, střílet budou i kostýmovaní střelci z doby Karla IV. či indiáni a další.
* POSEZENÍ PŘI DECHOVCE, hasičárna na Daliměřicích od 16.00 hodin, vstupné 50 Kč, k tanci a poslechu hraje Turnovanka. Více informací na www.turnovanka.cz.
* POSVÍCENSKOU ZÁBAVU pořádá v místní sokolovně TJ Sokol Přepeře. K tanci a poslechu hraje od 20.30 hodin skupina PROROCK; sokolovna bude otevřena od 19.00 hodin. Rezervace do 19.30 hodin je možná na tel. 608 619 129.
 
Neděle 18. října
* JAZZOVÝ PODVEČER v pizzerii Maškovka. Hrát budou Marek Buble – sax, Ivan Hájek – bass, Robert Tomáš – drums a Bohuslav Lédl – piano. Začátek v 18.00 hodin, rezervace na tel. 481 211 265.
 
Kulturní servis podrobně ZDE.
 
Sportovní pozvánky:
 
Sobota 17. října
* FOTBAL / I. A třída: Rovensko – Stráž p. R., I. B třída: Přepeře – Holany (hř. Semily 12.30!), Semilsko – OP: Mírová – Jilemnice B, Přepeře B – Lomnice B. Výkop všech utkání v 15.30 hodin, není-li uvedeno jinak!
* HÁZENÁ, II. liga, ženy: TJ Turnov – HC Milevsko. Hala TJ od 16.00 hodin.
* HÁZENÁ, Inter Reg liga, muži: TJ Turnov – Loko Česká Lípa. Hala TJ od 18.00 hodin.
 
Neděle 18. října
* FOTBAL / Semilsko – OS: Rovensko B – Future Studenec. Výkop v 15.30 hodin.
* FUTSAL, II. liga: FC Dalmach – Ludis Třebenice. Sportovní hala od 19.00 hodin.
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.