Víkend ve znamení „Koulení chleba“

0
V sobotu 17. října na sjezdovce ve Struhách proběhne III. ročník závodů v „Koulení chleba“, v areálu sychrovského zámku je připravena celodenní akce na téma móda a lov, dnes večer můžete zajít na rockovou přehlídku na Střelnici…
 
Pátek 16. října
* MACKIE MESSER BAND – zahájení hudební sezony v restauraci Divizna v ulici 5. května, začátek ve 20.00 hodin.
* METAL FOR HOPE. Spojení tvrdé muziky a charity není zrovna běžné, ale funguje překvapivě dobře. Turnovské hnutí Metal for hope připravilo ve spolupráci s KCT metalový benefiční koncert Light in the Darkness vol. 2, jehož výtěžek poputuje na podporu zdejšího Centra denních služeb Slunce všem. Koncert se bude konat v prostorách kulturní kavárny KUS. „Vstupné bude dobrovolné a všechny vybrané peníze půjdou na potřebné pomůcky a vybavení,“ uvádějí organizátoři. Těšit se můžete na tři kapely, podrobnosti pak najdete na facebookové stránce Metal for hope. Kulturní kavárna KUS od 20.00 hodin. Vstupné dobrovolné.

Sobota 17. října
* KOULENÍ CHLEBA 2015. Kulturně-společenské setkání na sjezdovce ve Struhách. Třetí ročník akce, začátek v 9.00 hodin. Soutěž o hodnotné ceny, setkání se sportovními hvězdami, připomenutí významu kvalitních potravin. Vstup volný. Pořádají Pekárna a cukrárna Mikula a Klub lyžařů Turnov.
* ZÁMEK SYCHROV: MÓDNÍ PŘEHLÍDKA. Tradiční módní přehlídka v zámecké galerii představí jak historickou módu od baroka po dvacáté století, tak i tvorbu současných návrhářů. Historická část ukáže nejen šaty ušité podle dobových střihů, ale i originály zejména z 20. století. Modelové a modelky navíc nebudou jen procházet po molu, ale sehrají menší žánrové scénky za doprovodu hudby. Přehlídky začnou ve 14.30 a v 17.00 hodin. Vstupné jednotné 200 Kč, děti do 12-ti let zdarma. Po celý den také bude v zámeckém parku probíhat akce: KNÍŽECÍ LOV NA ZÁMKU SYCHROV. V zámeckém parku budou mít děti možnost vyzkoušet si střelbu z luků na 3D makety zvířat a stát se tak na chvíli knížetem na lovu. Dospělí se mohou těšit na ukázku sportovní střelby, bojové střelby, střílet budou i kostýmovaní střelci z doby Karla IV. či indiáni a další.
* POSEZENÍ PŘI DECHOVCE, hasičárna na Daliměřicích od 16.00 hodin, vstupné 50 Kč, k tanci a poslechu hraje Turnovanka. Více informací na www.turnovanka.cz.
* POSVÍCENSKOU ZÁBAVU pořádá v místní sokolovně TJ Sokol Přepeře. K tanci a poslechu hraje od 20.30 hodin skupina PROROCK; sokolovna bude otevřena od 19.00 hodin. Rezervace do 19.30 hodin je možná na tel. 608 619 129.
 
Neděle 18. října
* JAZZOVÝ PODVEČER v pizzerii Maškovka. Hrát budou Marek Buble – sax, Ivan Hájek – bass, Robert Tomáš – drums a Bohuslav Lédl – piano. Začátek v 18.00 hodin, rezervace na tel. 481 211 265.
 
Kulturní servis podrobně ZDE.
 
Sportovní pozvánky:
 
Sobota 17. října
* FOTBAL / I. A třída: Rovensko – Stráž p. R., I. B třída: Přepeře – Holany (hř. Semily 12.30!), Semilsko – OP: Mírová – Jilemnice B, Přepeře B – Lomnice B. Výkop všech utkání v 15.30 hodin, není-li uvedeno jinak!
* HÁZENÁ, II. liga, ženy: TJ Turnov – HC Milevsko. Hala TJ od 16.00 hodin.
* HÁZENÁ, Inter Reg liga, muži: TJ Turnov – Loko Česká Lípa. Hala TJ od 18.00 hodin.
 
Neděle 18. října
* FOTBAL / Semilsko – OS: Rovensko B – Future Studenec. Výkop v 15.30 hodin.
* FUTSAL, II. liga: FC Dalmach – Ludis Třebenice. Sportovní hala od 19.00 hodin.
Sdílet

Autor článku

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.