Vánoční svátky z pohledu policie a hasičů; Jizera na prvním stupni

0

Profesionální krajští hasiči těsně před svátky zachraňovali psa na Jizeře v Železném Brodě, pod kterým se prolomil led, v Pěnčíně–Albrechticích hořela stodola, na první svátek vánoční v Raspenavě hořel strom.
Podle velitele turnovských hasičů Martina Bartoníčka proběhly v našem regionu vánoční svátky v klidu, hasiči vyjížděli pouze k několika menším dopravním nehodám.

Na Štědrý den strážníci turnovské městské policie v součinnosti s Policií ČR řešili případ napadení jednoho z občanů, nutné bylo ošetření v nemocnici. Pachatel bych dopaden a část svátků strávil ve vyšetřovací vazbě. „Před svátky jsme jako v jiných letech opakovaně řešili drobné domácí neshody, ale o samotných svátcích byl letos klid,“ shrnul velitel městské policie Luboš Trucka.

Teploty o svátcích blížící se deseti stupňům nad nulou a vydatný déšť také zvedly hladiny potoků a řek. Odtávající sníh na horách způsobil malou „povodňovou vlnu“. Na Štědrý den Jizera v Železném Brodě atakovala první stupeň povodňové aktivity, což se projevilo částečně i v Turnově. Zde jsou ale aktivní protipovodňová opatření v podobě prohloubení koryta řeky a vakového jezu u Juty, takže zvýšená hladina zase velmi rychle opadla. Dnes ráno byl zaznamenán opětovný vzestup hladiny, ta by ale prvního stupně dosáhnout neměla.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.