V Libereckém kraji je první potvrzený případ intoxikace metylalkoholem

0

V úterý 18. září byl ve 21.00 hodin večer přijat do jilemnické nemocnice 36letý muž s možným podezřením na otravu metylalkoholem. O jeho hospitalizaci a možném podezření byli policisté vyrozuměni ve 23.30 hodin. Ve středu ráno bylo nemocnicí potvrzeno, že se skutečně jedná o otravu metylalkoholem. Muže udržují v umělém spánku, jeho stav je stabilizovaný, ale vážný.
Policisté ze Semil již zahájili úkony trestního řízení proti neznámému pachateli pro podezření ze spáchání trestného činu dle § 157/1 ohrožování zdraví závadnými potravinami a jinými předměty z nedbalosti. Na základě provedených výslechů se měl muž otrávit metylalkoholem po vypití několika skleniček tuzemáku, který zakoupil zhruba před měsícem v kamenném obchodě, v jedné z lomnických večerek.

V souvislosti s tímto případem již policisté velice intenzívně spolupracují s dalšími orgány státní správy, zejména s Krajskou hygienickou stanicí Libereckého kraje a s Celním úřadem. Ten bude také následně provádět rozbor zajištěné lihoviny, ze které měl muž pít.
I nadále probíhají ze strany policie kontroly dodržování vládního nařízení, tedy zákazu prodeje alkoholu od 20 promile. Za posledních 24 hodin provedli policisté preventivní kontroly v 664 provozovnách, obchodech, stáncích.
(Zdroj: Vlasta Suchánková, tisková mluvčí Krajského ředitelství policie Libereckého kraje)
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.