Úspěch žáků v mezinárodní soutěži

0

Naše základní škola se zúčastnila mezinárodní soutěže „Vezmi žlutou barvičku“. Jedním z témat XI. ročníku byl Karel IV. a jeho svět. Soutěž měla část výtvarnou a část literární. Jen do výtvarné soutěže bylo zasláno více než 1 150 obrázků. Naši školu reprezentovala knížka „Povstaňte, přichází král“. V literární části získali Lukáš Melíšek ze 7. A a Renata Trakalová ze 7. B mimořádnou cenu odborné poroty za poezii. Ve výtvarné části byla Filipu Teodoru Duškovi z 2. B udělena mimořádná cena poroty, Sáře Franzové z 8. A cena za nápad za „Pozvánku ke stavbě mostu“. Druhé místo bylo uděleno Monice Duffkové ze 7. B za portrét Karla IV. První místo obsadila s ilustrací knižní obálky Alenka Ho z 9. B. Za knížku „Povstaňte, přichází král“ získala naše škola pamětní list.
Jana Kepková, ZŠ Žižkova, Turnov, Kepkova.J@seznam.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.