Ukliďme Česko, ukliďme Turnov

0

V sobotu 6. dubna proběhla celostátní akce Ukliďme Česko. V Turnově lidé pomáhali životnímu prostředí dokonce na dvou místech.
„Celkem na naši výzvu slyšelo 25 lidí, uklízely s námi také tři děti. Celkem jsme nasbírali 47 pytlů odpadků, tři pneumatiky, jednu sekačku, počítač a autobaterii. Čistý je teď úsek kolem náhonu do Dolánek a od autobusového nádraží přes Kotlerovo nábřeží, kolem Juty k hřišti s umělou trávou a k železniční zastávce Turnov-město,“ přibližuje zastupitel města David Schindler za Piráty, kteří tuhle akci dělají se svými příznivci v posledních letech pravidelně.
Druhá skupina zájemců se zúčastnila podobné akce pod patronací odboru životního prostředí radnice. „Začali jsme v sobotu už před 10. hodinou dopoledne u železničního mostu za sídlem Technických služeb Turnov. Celkem přišlo 20 dobrovolníků – 11 dospělých a 9 dětí,“ uvádí Zuzana Sedláková z odboru životního prostředí MěÚ Turnov. Účastníci prošli úsek kolem železničního mostu a technických služeb a dále směrem k čistírně odpadních vod. „Našli jsme zde drobné odpady, ale i mnoho metrů izolací z kabelů, molitany, pneumatiky a podobně,“ doplnila Sedláková. „Tímto bych chtěla všem účastníkům obou akcí, kteří se zúčastnili úklidu v Turnově, moc poděkovat za jejich pomoc a ochotu věnovat svůj volný čas úklidu přírody našeho města a okolí.“

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.