Sociální služby v Libereckém kraji obdržely respirátory, denně přibývá až 700 nakažených

0

Vybrané, zejména pobytové sociální služby obdržely během čtvrtka 5. listopadu respirátory třídy FFP 2. Skladové zásoby respirátorů ze Správy státních hmotných rezerv byly uvolněny na základě vládního nařízení. Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje zajistil jejich distribuci do vybraných sociálních služeb, konkrétně šlo o pečovatelské služby, týdenní stacionáře, domovy pro osoby se zdravotním postižením, domovy pro seniory a domovy se zvláštním režimem.

„Celkem bylo pro náš kraj uvolněno 101 950 respirátorů třídy FFP 2, což by mělo pokrýt přibližně měsíční spotřebu. Velký dík patří našim hasičům, kteří zajistili závozy přímo do služeb, což není v jiných krajích samozřejmostí,“ uvedl Petr Tulpa, náměstek pro sociální resort Libereckého kraje.
Respirátory obdržely všechny služby poskytující sociální službu na území kraje bez ohledu na to, zda se jedná o příspěvkové organizace kraje, obcí, církevní organizace či soukromé subjekty. Z reakcí mnohých zástupců služeb došlo k rychlému a bezproblémovému doručení.

Jak zaznělo po dnešním jednání Krizového štábu Libereckého kraje, v nemocnicích našeho kraje je nyní hospitalizováno 359 osob s nákazou koronavirem, zdejší zdravotnická zařízení disponují ještě 180 volnými lůžky. Nová covidová lůžka jsou v semilské nemocnici, v rámci Krajské nemocnice Liberec jsou covidová lůžka přímo v Liberci, v nemocnicích ve Frýdlantu a v Turnově se s nimi zatím nepočítá.

Denně je v Libereckém kraji testováno od 1 400 do 2 000 osob, v průměru přibývá každý den 600 až 700 nakažených, situace je tedy stabilizovaná ve smyslu, že počet nakažených výrazně nestoupá, ale ani neklesá. S koronavirem v Libereckém kraji zemřelo 130 lidí, což je nejméně ze všech krajů v republice.

Aktuálně bylo k 4. listopadu v Turnově 319 covid pozitivních osob, v Rovensku pod Troskami 40, v Příšovicích 25, v Malé Skále 15, v Tatobitech 10, v Přepeřích 13, ale třeba v Karlovicích jeden a ve Žďárku, v Klokočí, v Loučkách, v Olešnici či Troskovicích neevidovali ani jednoho nakaženého.

(Zdroj: TvA s využitím TZ LK)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.