Setkání na Pláních pod Ještědem

0

Žáci 3. B ze ZŠ ve Skálově ulici se v tomto školním roce zapojili do celoročního vzdělávacího projektu „Krajina – učebnice nejkrásnější“, organizovaného libereckým sdružením Čmelák. Učili se tak přímo v krajině a získávali přírodovědné a historické poznatky. Na podzim se na třídenním setkání v Sedmihorkách dozvěděli mnoho o Hruboskalsku, na jaře prošli kraj kolem Jizery Riegrovou stezkou a naučnou stezkou v doláneckém údolí.
Celý projekt vyvrcholil setkáním s německými spolužáky v Euroregionu Nisa. Německo-český workshop se uskutečnil v termínu 30. května – 2. června na Pláních pod Ještědem. Děti společně poznávaly chráněné rostliny a živočichy, naslouchaly řeči ptáků, viděly jejich odchyt a kroužkování, vyslechly zajímavé povídání o netopýrech a na vlastní oči si je i prohlédly. Společně vystoupily na horu Ještěd a navštívily také muzeum v Liberci. Jazyková bariéra nebránila dětem při společných hrách, naopak získaly motivaci pro učení cizích jazyků. Domů si děti odvážely plno dojmů z nově navázaných přátelství a také plno vědomostí.

Chtěla bych touto cestou poděkovat sdružení Čmelák, zejména jeho lektorkám, za vzorně připravený a zorganizovaný projekt, který naučil děti správnému vztahu k přírodě a k lidem jiných národností.

Mgr. I. Skalská, ZŠ Skálova ulice

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.