Rozsvěcení vánočního stromu v neděli v Turnově bude!

0

Poměrně těžké a složité rozhodování. Tradiční rozsvěcení vánočního stromu na turnovském náměstí bývá dlouhodobě jednou z nejnavštívenějších akcí v roce. Náměstí je vždy úplně zaplněné lidmi, je to také jediná akce v roce, kdy je zastavena doprava přes náměstí.
Letos měli na turnovské radnici těžké rozhodování. Někde rozsvěcení vánočního stromu z důvodu další vlny pandemie koronaviru zrušili úplně, jinde akce proběhne v omezené podobě – například v Rovensku pod Troskami na náměstí v neděli od 17.30 hodin, ale bez doprovodného kulturního programu v sále radnice. A něco podobného zvolil také Turnov.

Rozsvěcení vánočního stromu bude v Turnově na náměstí Českého ráje v neděli 28. listopadu od 16.30 hodin. Nebude zde ale pódium, oblíbené vystoupení pěveckého sboru Karmínek je zrušeno (bude k vidění spolu se zdravicí starosty na internetu). Vystoupení trubačů a průvodní slovo starosty a moderátorky E. Kordové proběhne z balkonu radnice, adventní postavy se budou lidem představovat z oken pracovny starosty jako na orloji. Na náměstí nebude k dispozici občerstvení a vedení turnovské radnice doufá, že vstříc vyjdou restauratéři a kavárníci, kteří otevřou své provozovny. Náměstí bude uzavřeno pro provoz vozidel.
Pořadatelé prosí, aby lidé i ve venkovním prostředí na náměstí používali respirátory a nanoroušky, zvlášť když nebudou moci docílit odstup 1,5 metru. „Zodpovědnost každého jednotlivce je důležitá a zvládnutí této akce nám pomůže rozhodnout o konání vánočních trhů. Nechceme akce rušit, to je to nejjednodušší, ale zároveň musíme dodržet platná opatření,“ sdělil starosta Tomáš Hocke.
(TvA s využitím TZ města Turnov)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.