V prosinci mezi násilnými trestnými činy převládalo domácí násilí

0

V prosinci se událo celkem 32 trestných činů, ale poměrně více z nich, než obvykle, bylo násilného charakteru, celkem sedm. Mezi nimi převládalo domácí násilí. Ostatních 25 trestných činů byly především útoky na majetek – krádeže, poškozování cizí věci, podvody. Dále například ohrožení pod vlivem návykové látky (alkohol – řidiči), zanedbání povinné výživy, maření výkonu úředního rozhodnutí. Při řešení domácího násilí museli policisté ve Všeni jednoho občana vykázat z bytu, v Sekerkových Loučkách domácí násilí bohužel skončilo sebevraždou. Podle velitele zdejšího policejního oddělení Milana Drahoňovského bylo také zaznamenáno vloupání do rodinného domu na Malém Rohozci za bílého dne se škodou půl milionu, ve městě řádili vandalové, hořely kontejnery a řádili sprejeři. „Jako standardní předvánoční událost vnímáme ztrátu dvou peněženek, které posléze dotyční našli mezi velkým nákupem na svátky,“ uvedl Drahoňovský.
V roce 2017 turnovští policisté zaznamenali 420 trestních událostí, 61 % jich objasnili. Celých 45 % trestných činů v okrese Semily je evidováno na Turnovsku.
Obvodní oddělení v Turnově má nyní plný stav 28 policistů, což se bohužel na jaře změní, protože jeden policista odchází do důchodu a druhý bude přeložen k jinému útvaru.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.