Případ ztraceného letadla láká i po více než sedmdesáti letech

0

Jedna z největších leteckých záhad v Československu se udála v roce 1947 v Podkrkonoší nedaleko Lomnice nad Popelkou. Dne 21. listopadu 1947 havarovalo v podvečerních hodinách rumunské dopravní letadlo v kopcovitém terénu u Lomnice nad Popelkou. Nehodu dodnes obestírají nevyjasněné skutečnosti.
Havárie je vyškrtnuta z oficiálního seznamu leteckých nehod, přestože následkem požáru zemřelo na místě nejméně osm osob. Později se na palubě letadla nalezlo velké množství zlata a dodnes není příliš jasné, co bylo hlavní příčinou letecké havárie. Byl to útěk na západ? Nešťastná shoda okolností? A proč nikdo neměl zájem leteckou nehodu doopravdy vyšetřit? Na veškeré otázky se pokusil odpovědět Ondřej Krotil ve své knižní prvotině Kriminalistické otazníky, které nedávno vydalo prestižní nakladatelství Albatros Media.
Jak již název napovídá, kniha Kriminalistické otazníky se zabývá nevyřešenými kriminálními činy z let 1945 až 1990. Autor mimo jiné poukazuje na nové a neznámé souvislosti nevyřešených kriminálních zločinů. Odhaluje, proč pachatel teroristických útoků z konce osmdesátých let nesměl být nikdy dopaden a dále, co skutečně stálo za vraždou tří mladých lidí v Hřensku a proč tehdejší vyšetřovatelé raději celou kauzu uzavřeli s tím, že vrahem byl nakonec kulový blesk.
Knihu lze zakoupit v prodejně Kniha Českého ráje v Turnově v Hluboké ulici, na internetu nebo v běžné distribuci.
(foto Petr Ježek)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.