Příběhy našich sousedů v Turnově

0

Město Turnov se zapojilo do celorepublikového projektu pro posílení paměti národa a zároveň na zlepšení mezigeneračních vztahů mezi školáky a pamětníky.
Turnov je jedno z 55 měst České republiky, kde projekt probíhal. Příběhy našich sousedů je vzdělávací projekt neziskové organizace Post Bellum. Projekt představuje současné mládeži dějiny prostřednictvím skutečných příběhů pamětníků z jejich okolí. Zcela tak mění pohled školáků na dějepis i na staré lidi, které každý den potkávají v ulicích města. Naopak seniorům projekt přináší pocit zájmu o jejich život i vzpomínky.
Od září 2017 žáci osmých a devátých tříd turnovských základních škol a tercií a kvart víceletých gymnázií komunikovali s pamětníky a zachycovali v dokumentárních reportážích jejich život. Paleta příběhů obsáhne období od předválečných vzpomínek přes válku, nelítostná 50. léta po underground.
Výsledky studentských prací budou představeny veřejnosti a odborné porotě při slavnostní závěrečné prezentaci, která se bude konat ve čtvrtek 12. dubna od 16.00 hodin v sále Střední uměleckoprůmyslové školy Turnov.

Sdílet

Autor článku

Comments are closed.

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.