Příběhy našich sousedů v Turnově

0

Město Turnov se zapojilo do celorepublikového projektu pro posílení paměti národa a zároveň na zlepšení mezigeneračních vztahů mezi školáky a pamětníky.
Turnov je jedno z 55 měst České republiky, kde projekt probíhal. Příběhy našich sousedů je vzdělávací projekt neziskové organizace Post Bellum. Projekt představuje současné mládeži dějiny prostřednictvím skutečných příběhů pamětníků z jejich okolí. Zcela tak mění pohled školáků na dějepis i na staré lidi, které každý den potkávají v ulicích města. Naopak seniorům projekt přináší pocit zájmu o jejich život i vzpomínky.
Od září 2017 žáci osmých a devátých tříd turnovských základních škol a tercií a kvart víceletých gymnázií komunikovali s pamětníky a zachycovali v dokumentárních reportážích jejich život. Paleta příběhů obsáhne období od předválečných vzpomínek přes válku, nelítostná 50. léta po underground.
Výsledky studentských prací budou představeny veřejnosti a odborné porotě při slavnostní závěrečné prezentaci, která se bude konat ve čtvrtek 12. dubna od 16.00 hodin v sále Střední uměleckoprůmyslové školy Turnov.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.