Prázdniny a dopravní nehody v kraji

0

V průběhu letošních prázdninových měsíců vyšetřovali policisté v celém Libereckém kraji celkem 823 dopravních nehod. Jednalo se o nárůst oproti stejnému období minulého roku o 30 případů. Zvýšení počtu nehod mělo bohužel za následek také více zranění neslučitelných se životem, kdy na silnicích v kraji zemřelo pět osob.
Policisté zaznamenali také nárůst v počtu těžce zraněných osob při dopravních nehodách. U 56 kontrolovaných řidičů policisté zjistili požití alkoholu před jízdou.
Nejtragičtější událostí s fatálními následky měla na svědomí dopravní nehoda z 8. srpna v Doksech – na silnici I/38 mezi Mladou Boleslaví a Českou Lípou. Sedmadvacetiletý řidič osobního automobilu se na rovném úseku silnice střetl s protijedoucím kamionem. Při dopravní nehodě bohužel zemřel jak řidič osobního automobilu, tak také dva jeho spolujezdci. V průběhu vyšetřování policisté zjistili, že pasažéři ve věku 23 a 26 let, kteří svým zraněním na místě podlehli, nebyli na zadních sedadlech vozu připoutáni bezpečnostním pasem.
(Zdroj: TZ PČR)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.