Poté, co kominík obdržel zálohu, tak „těžce onemocněl“

1

Trestní oznámení na 38letého kominíka podal na obvodním oddělení policie majitel rodinného domku v Malém Rohozci. Ten předal v dubnu loňského roku po revizi komínu živnostníkovi ze Semilska zálohu ve výši 20 tisíc korun na provedení jeho oprav a na nákup potřebného materiálu.
Kominík mu totiž tvrdil, že má komín prasklou hlavu a je třeba ho nově vyvložkovat nerezovým materiálem. Bohužel ale poté, co mu oznamovatel požadované peníze vyplatil, „postihly“ kominíka nečekané neduhy. Nejprve své nicnedělání vysvětloval tím, že ho začaly trápit zuby. To se v průběhu času údajně zhoršilo až natolik, že živnostník skončil v nemocnici se sešitými ústy, jak se o svém stavu v jedné ze svých omluvných sms zpráv vyjádřil.
Objednavatel zakázky proto čekal na opravu komína dlouhé týdny, aby se nakonec v červnu dozvěděl další „nepříznivou zprávu“ o jeho zdravotním stavu, a to konkrétně, že si kominík zlomil malíček na ruce a musí počkat s objednanými pracemi do doby, než se mu zranění zhojí. To už s ním majitelům nemovitosti opravdu došla trpělivost a vyzvali ho k okamžitému vrácení jejich dvacetitisícové zálohy. Do dnes se jí nedočkali. Policisté případ prověřují pro podezření ze spáchání přečinu podvodu. (Zdroj: TZ PČR)

Sdílet

Autor článku

1 komentář

  1. Zajímavý článek. Mám stejnou zkušenost. V dubnu 2017 si jeden kominík od Turnova od nás odvezl zálohu
    17 000 Kč na nové vyvložkování komína. Pak se nic nedělo, telefon mi nezvedal a na SMS mi po pár týdnech napsal, že si zlomil nohu, pak měl rehabilitaci, pak lázně, pak byl mimo republiku (asi za tu naši zálohu). Odstoupila jsem v létě od smlouvy, ale peníze neposlal. Podala jsem v září trestní oznámení a před vánočními svátky mi přišla odpověď z okresního státního zastupitelství, že se nepodařilo prokázat, že spáchal trestný čin. Nyní už mu původní telefon nefunguje. Způsob popisovaný v článku a věk kominíka mi připadá hodně podobný. Asi spoléhá, že se nepustím do soudní žaloby. Chystám předžalobní výzvu a zatím budu chtít vrátit jen těch 17 000 Kč. Budu si příště velice pečlivě vybírat řemeslníky.

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.