Policie v akci

0

* „Vybodovaného“ řidiče policisté kontrolovali v Turnově. Senior, který neměl za volantem co dělat, na sebe upozornil jízdou bez použití bezpečnostních pásů.
Policisté z Dopravního inspektorátu v Semilech ve zkráceném přípravném řízení sdělili 74letému muži podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí, kterého se dopustil 9. listopadu letošního roku. Tehdy jel s vozidlem Renault Megane v Turnově po silnici první třídy číslo 35 ve směru z centra k prodejně Lidl. Krátce po poledni přitom na sebe upozornil tím, že nebyl při jízdě připoután bezpečnostním pásem. Policisté během následné kontroly ovšem zjistili, že tento muž přišel o řidičské oprávnění, protože dosáhl dvanácti bodů v bodovém hodnocení. Podezřelému nyní za spáchání uvedeného trestného činu hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

* Za volant nákladního vozidla usedl pod vlivem alkoholu a havaroval. Podnapilý řidič s nákladním vozidlem narazil do dlážděného středu kruhového objezdu v Turnově.
V noci krátce po dvaadvacáté hodině se stala dopravní nehoda na silnici první třídy číslo deset v Turnově. Řidič s nákladním vozidlem Renault s návěsem jel ke kruhovému objezdu ve směru od Malé Skály do Prahy. Po vjetí na kruhový objezd nejdříve narazil do dlážděného středu objezdu a poté vyjel vpravo mimo komunikaci, kde čelně narazil do oplocení areálu přilehlé firmy. Při havárii byl řidič nákladního vozidla lehce zraněn a převezen na vyšetření do turnovské nemocnice. Provedenou dechovou zkouškou policisté v jeho dechu ovšem naměřili hodnotu alkoholu 1,55 promile. Předběžná výše způsobené škody činí částku 125 tisíc Kč. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.
(Zdroj: TZ PČR)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.