Policie prosí o ostražitost

0

V neděli 15. prosince večer přijali turnovští policisté oznámení o neúspěšném pokusu násilného vniknutí do rodinného domu. Žádáme tímto obyvatele o zkontrolování především balkonových dveří a prosíme o bedlivé pozorování lokality Turnova – Hruštice a Károvska.
Dosud neznámý pachatel v neděli odpoledne v době od 15.30 do 19.45 hodin neoprávněně vnikl na pozemek u jednoho z rodinných domů v Turnově v ulici Josefa Štrégla. Následně dosud přesně nezjištěným předmětem, pravděpodobně vrtákem, poškodil dřevěný rám francouzského okna v zadní části domu, kde skrze celý rám vytvořil otvor. Do domu se neznámému pachateli, který využil toho, že rodina bydlící v tomto domě odešla na návštěvu ke známým, vniknout naštěstí nepodařilo. Přesto stačil způsobit škodu v předběžné výši 25 tisíc Kč. Policisté z obvodního oddělení v Turnově, kteří nyní případ šetří, již ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestných činů porušování domovní svobody a poškození cizí věci, za jejichž spáchání hrozí pachateli v případě dopadení trest odnětí svobody až na dva roky.
V souvislosti s tímto případem je důležité, abyste si všímali, kdo se pohybuje v blízkosti vašeho bydliště. Pokud spatříte cizí osoby nebo neznámá vozidla parkující ve vaší ulici v denních i večerních hodinách a navíc uvidíte podezřelý pohyb neznámých osob kolem těchto vozidel, měli byste policii o tom informovat prostřednictvím bezplatné tísňové linky 158. Občanská solidarita se v takovém případě vyplatí, protože když zloděj uspěje u souseda, ve vaší ulici se mu zalíbí a příště navštíví třeba právě vás.
(Zdroj: Dagmar Sochorová, tisková mluvčí Policie České republiky, Jablonec nad Nisou)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.