Oslavy 28. října 2017 v Turnově

0

Letošní oslavy 99. výročí vzniku samostatného československého státu připadají na sobotu 28. října. V letošním roce si město Turnov opět připomene tento významný den pietním aktem a slavnostním večerem v divadle.
I letos si tento významný den připomínáme hodnoty vlastenectví a národní identity prostřednictvím kampaně Vlajka pro Masaryka, do které se mohou obyvatelé zapojit vyvěšením státní vlajky na svůj dům. Tradičně je v sekretariátu městského úřadu k vyzvednutí 50 kusů vlajek.
Ve Skálově ulici proběhne pietní akt, na kterém budou připomenuty oběti všech, kteří položili život za základy české státnosti. Vzpomínkové setkání se uskuteční od 17.00 hodin za účasti představitelů města. Přijďte s květinou či bez ní vzpomenout na události spojené se vznikem Československa.
Ve večerních hodinách bude následně probíhat slavnostní setkání v městském divadle, které je spojeno s udělováním ocenění města. Každoročně jsou během státního svátku 28. října oceněni lidé z Turnova i vzdálenějšího okolí, kteří vykonali pro město nebo jeho obyvatele významné počiny.
Pro zájemce o slavnostní večer v městském divadle jsou připraveny vstupenky k vyzvednutí na recepci Kulturního centra Střelnice v Markově ulici. Vstup je zdarma, těšit se můžete také na hudební doprovodný program, který zajistí žáci Základní umělecké školy Turnov. (TZ města Turnov)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.