Nové sanitky pro záchranku

0

Šest nových vozů Mercedes v barvách Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje bude nyní vyjíždět za pacienty. Hejtman Martin Půta dnes jejímu řediteli Luďku Kramářovi symbolicky předal klíče od sanitek, které jsou již připravené vyrazit do provozu. O poskytnutí peněz na jejich pořízení rozhodla rada kraje na začátku října.
Za uplynulé čtyři roky pořídil Liberecký kraj pro záchranku 22 vozidel pro rychlou záchrannou pomoc, osm vozů pro systém rendez-vous a pět osobních automobilů v celkové ceně 111 milionů korun. Dva vozy rendez-vous budou dodány ještě letos v prosinci.
„Podařilo se nám tak stabilizovat vozovou základnu. Některá původní auta již opravdu nebyla v dobrém technickém stavu a nesplňovala požadavky moderní medicíny. Pokud to bude možné, budeme samozřejmě záchranáře i v tomto ohledu stále podporovat. Určitě si všichni zejména v současné vypjaté době uvědomujeme, jak moc je pro nás dostupná a moderní zdravotnická péče důležitá,“ řekl hejtman Libereckého kraje Martin Půta.
Náklady na pořízení nových aut byly zhruba 25 milionů korun. Po jednom novém mercedesu dostanou k dispozici záchranáři na základnách ve Frýdlantě, v Turnově, Jablonci nad Nisou a v Jablonném v Podještědí. Dvě nové sanity budou vyjíždět za pacienty z liberecké základny.
(Zdroj: TZ LK)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.