Nová učebna mineralogie a keramiky

0

Nové prostory ve Žluté ponorce Turnov byly budovány během letních prázdnin a dokončeny v září, stavební práce přišly na zhruba dva miliony korun.
Rekonstrukce obnášela vybudování učebny, vznik venkovní pergoly i úpravu zahrady. „Uvnitř došlo ke kompletní rekonstrukci podlah, oken, dveří a vestavění mezipatra. Položena byla také zámková dlažba a od parku byla vybudována příjezdová cestička pro vozíčkáře,“ popsal změny Ladislav Osička z odboru správy majetku turnovské radnice.
Úpravy prováděla firma INSTAV Stavební práce s. r. o. z Jablonce nad Nisou.
Díky nové učebně bude moci Žlutá ponorka rozšířit své kroužky. „Máme v plánu začít dopolední výuku pro základní školy s přírodovědně založeným programem. Prohloubíme i spolupráci s uměleckoprůmyslovou školou a Granátem,“ přiblížil Tomáš Zakouřil, ředitel Střediska volného času Žlutá ponorka Turnov.
Stavební akce byla realizována v rámci projektu „Vybudování odborné učebny pro mineralogii a keramiku“, reg. č. CZ.06.4.59/0.0/0.0/16_075/0006708, a byla finančně podpořena z Integrovaného regionálního operačního programu se zaměřením na posílení komunitně vedeného místního rozvoje a ze státního rozpočtu v celkové předběžné výši 1,89 mil. Kč.

Sdílet

Autor článku

Comments are closed.

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.