Nová učebna mineralogie a keramiky

0

Nové prostory ve Žluté ponorce Turnov byly budovány během letních prázdnin a dokončeny v září, stavební práce přišly na zhruba dva miliony korun.
Rekonstrukce obnášela vybudování učebny, vznik venkovní pergoly i úpravu zahrady. „Uvnitř došlo ke kompletní rekonstrukci podlah, oken, dveří a vestavění mezipatra. Položena byla také zámková dlažba a od parku byla vybudována příjezdová cestička pro vozíčkáře,“ popsal změny Ladislav Osička z odboru správy majetku turnovské radnice.
Úpravy prováděla firma INSTAV Stavební práce s. r. o. z Jablonce nad Nisou.
Díky nové učebně bude moci Žlutá ponorka rozšířit své kroužky. „Máme v plánu začít dopolední výuku pro základní školy s přírodovědně založeným programem. Prohloubíme i spolupráci s uměleckoprůmyslovou školou a Granátem,“ přiblížil Tomáš Zakouřil, ředitel Střediska volného času Žlutá ponorka Turnov.
Stavební akce byla realizována v rámci projektu „Vybudování odborné učebny pro mineralogii a keramiku“, reg. č. CZ.06.4.59/0.0/0.0/16_075/0006708, a byla finančně podpořena z Integrovaného regionálního operačního programu se zaměřením na posílení komunitně vedeného místního rozvoje a ze státního rozpočtu v celkové předběžné výši 1,89 mil. Kč.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.