Noční bouřka. Na Turnovsku byl celkem klid

0

Po událostech na Moravě v minulém týdnu vzhlíželi lidé ke včerejší předpovědi počasí s obavami. V noci z úterý 29. a středu 30. června Českem přešly silné bouře doprovázené větrem a kroupami. Podle ČEZ Distribuce je v zemi bez proudu asi 145 tisíc domácností. Hlášeny jsou stovky událostí, někde došlo k lokálním záplavám, popadané jsou stromy, nejezdí vlaky. Hlášení o stovce událostí přijali v noci na středu např. pracovníci krajského operačního střediska Hasičského záchranného sboru Královéhradeckého kraje.
Liberecký kraj bouře zasáhla jen okrajově, krajští hasiči měli po půlnoci pouze 12 výjezdů k popadaným stromům. Nejvážnější událostí je zásah blesku do rodinného domu v Liberci – Starém Harcově – pět lidí, z toho tři děti, převezli záchranáři do místní nemocnice k dalšímu vyšetření.
Podle Martina Bartoníčka, velitele turnovské jednotky městských hasičů, nebyl na Turnovsku v noci zaznamenán ani jeden výjezd. „Pouze chvílemi silně pršelo a naštěstí ani vítr nebyl moc silný, našeho zásahu tak nebylo nikde potřeba,“ uvedl Bartoníček.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.