Nenapravitelný zloděj skončil ve vazbě

0

Minulý týden skončil ve vazbě muž, který kradl na Semilsku a Jablonecku. Obviněný nejprve 22. srpna vnikl do volně přístupné budovy jedné firmy v Příšovicích, kde v šatně z neuzamčené skříňky odcizil mobilní telefon a finanční hotovost čtyři sta korun. Následně 5. září neoprávněně vešel do budovy firmy ve Frýdštejně, a to dle svého vyjádření s úmyslem „něco“ ukrást. Budovu sice tedy za tímto účelem prohledal, ale nakonec nic neodcizil a plynule přešel před ulici do restaurace. Tou prošel do prvního patra a z neuzamčeného bytu ukradl z volně odložené krabičky bankovky v hodnotě 150.000 Kč. Část těchto peněz použil pro svoji potřebu. Nakoupil si mobilní telefony, oblečení, jídlo a také hostil své známé v jedné jablonecké restauraci. Z těchto odcizených peněz mu zbylo něco málo přes třicet tisíc korun, které policistům vydal po zadržení 18. září.
V tento den odpoledne totiž krátce po šestnácté hodině vešel do jedné chaty v Janově nad Nisou, kde v té době byli ubytovaní hosté. Obviněný prošel do prvního patra, kde pootevřenými dveřmi u jednoho z pokojů uviděl na podlaze volně ležet mobilní telefon i s nabíječkou. Využil tedy příležitosti a tento telefon s nabíječkou ukradl. Z místa činu následně odešel. Tato krádež se mu stala ovšem „osudnou“. Jakmile majitelka mobilu zjistila jeho odcizení, věc nahlásila strážníkovi janovské obecní policie. Ten okamžitě kontaktoval policisty na Obvodním oddělení v Jablonci nad Nisou – Mšeně a díky aplikaci, která policistům udávala aktuální polohu odcizeného mobilního telefonu, pachatele dopadli.
Obviněnému za spáchání uvedených trestných činů hrozí trest odnětí svobody až na pět let, a to s ohledem na výši způsobené škody.
(TZ PČR)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.