Náruč spouští program pro snadnější vstup do školy

0

Děti se za několik dnů vracejí – nebo poprvé usednou – do školních lavic. Přizpůsobení se novému režimu a požadavkům může být vzhledem k událostem uplynulých měsíců a distanční výuce náročnější. Přísná opatření zasáhla také do našeho tradičního jarního kurzu školní připravenosti Veselé školičky. Místo něj jsme proto s lektorkou Martinou Melíškovou narychlo vymysleli náhradní program, a to pro děti prvního stupně – s příznačným názvem: Hola, hola, škola volá!

V termínech 24. 8., 27. 8., 31. 8. a 3. 9. 2020 bude připraveno celkem dvanáct skupinových lekcí – vždy zvlášť pro prvňáčky, druháky a třeťáky. Mimo tyto termíny si rodiče mohou s lektorkou domluvit také individuální procvičování nebo speciálně pedagogickou konzultaci. Vzhledem k velkému zásahu do rodinných rozpočtů pokoronavirových opatřeních budeme program nabízet za opravdu symbolickou částku 30 Kč za jednu lekci (konzultace jsou zdarma). Aktuálně doufáme, že se podaří opět vyjednat jako místo konání ZŠ Žižkova, jejíž ředitelství nám každý rok vychází s podobnými aktivitami vstříc.

Jsme si vědomi toho, že „doba covidová“ nám leccos ztížila, že řada rodin (zejména samoživitelů) si sáhla na existenční dno, má dost starostí s jinými věcmi. Škola a školní úspěšnost je v naší společnosti vnímána jako měřítko prestiže, je velkým tématem pro většinu rodin. Proto se snažíme alespoň částečně zmírnit případné dopady na ty, kteří se na své situaci podílejí tím nejmenším dílem – na děti.
Anna Bergerová, Centrum pro rodinu Náruč, Turnov

Kontakty:
telefonický: 775 964 312 – Anna Bergerová
e-mailový: naruc@naruc.cz
web: www.naruc.cz
facebook: https://www.facebook.com/NarucTurnov/

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.