Na Benátskou se chystá i policie

0

V Liberci ve dnech 25.-27. července proběhne již 27. ročník hudebního festivalu „Benátská 2019“.
Hudební festival ve městě pod Ještědem v minulosti přilákal tisícovky návštěvníků prahnoucích po kulturním zážitku. Nejinak tomu bude i letos. Po čtyři dny bude hostit sportovní areál ve Vesci velké množství návštěvníků z Čech i ze zahraničí. Z toho důvodu přijalo Krajské ředitelství policie Libereckého kraje bezpečnostní opatření, jehož záměrem je zajištění klidného průběhu celé akce.

Prioritami bezpečnostního opatření jsou zejména dohled nad veřejným pořádkem a bezpečnost a plynulost dopravy v exponovaných místech pozemních komunikací. Policisté budou pochopitelně působit také v rámci prevence drobné kriminality, především proti kapesním krádežím či v oblasti požívání omamných a psychotropních látek u řidičů dopravních prostředků. Nedílnou součástí bezpečnostního opatření bude ze strany Policie ČR také prevence krádeží vozidel a věcí z nich.
Návštěvníky hudebního festivalu „Benátská 2019“, ale i běžné turisty, kteří v uvedené době plánují navštívit Liberec, žádáme, aby respektovali aktuální dopravní značení a pokyny policistů. V průběhu letních prázdnin jsou prováděny opravy v úseku páteřní komunikace první třídy č. 35 v obou jejích směrech mezi Libercem a Hodkovicemi, především pak v úseku Jeřmanic a sjezdu na Jablonec nad Nisou.

Dále pak klademe důraz na informovanost návštěvníků Benátské, hlavně pak majitele automobilů, aby své osobní věci neponechávali ve svých zaparkovaných vozech či ve stanech ve stanovém kempu. Zabezpečte si svá vozidla a cenné věci neponechávejte bez dozoru! Parkujte na místech k tomu určených, respektujte dopravní značení a dbejte zvýšené opatrnosti.
Předem také upozorňujeme na fakt, že řidiče čeká bezpočet dopravních kontrol a návštěvníci areálu budou z důvodu zajištění bezpečnosti podrobeni zvýšenému množství prohlídek. Upozorňujeme a žádáme návštěvníky, aby se připravili na případné časové prodlevy, byli trpěliví a dbali pokynů složek Policie ČR. Bezpečnost je pro nás prioritou.
(Zdroj: Vojtěch Robovský, oddělení tisku a prevence, P ČR Liberec)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.