Michal Hrůza a Radosti slavili 17. listopad u kapličky na Vyskři

1

(Aktualizováno) Původně se měl uskutečnit koncert Michala Hrůzy s kapelou k svátku 17. listopadu v kulturním domě v Kacanovech. Vzhledem k opatřením v souvislosti s pandemií koronaviru to ale nebylo možné, přesto pořádající spolek Radosti koncert uskutečnil. Setkání proběhlo v úterý 17. listopadu po poledni u kapličky sv. Anny nad Vyskří – viz ZDE.
Jinak se na Turnovsku akce ke státnímu svátku žádná nekonala, pouze u turnovské kašny mohli vpodvečer zájemci zapálit svíčku, z městského rozhlasu zazněla také Modlitba pro Martu.

Aktualizace:
Prohlášení starosty Turnova k vysílání městského rozhlasu 17. listopadu
Významný den 17. listopadu, kdy si připomínáme Den boje za svobodu a demokracii, jsme si kvůli aktuální koronavirové situaci nemohli připomenout osobním setkání na náměstí, tak jako tomu bylo v roce 1989. Město Turnov se připojilo alespoň virtuálně a z městského rozhlasu zněla v 17.11 hodin píseň Modlitba pro Martu od Marty Kubišové, která současně zaznívala i v ostatních městech. Po pár vteřinách se však píseň přerušila a mužský hlas vyzýval občany, aby se připojili k protivládní demonstraci, která je naplánovaná na 26. června 2021 v Praze. Radnice však s touto „vsuvkou“ nemá nic společného a s výzvou nesouhlasí.
„Naším záměrem bylo pouze připojit se k ostatním městům s písní Modlitba pro Martu,“ říká starosta Turnova Tomáš Hocke. Dodává, že nyní radnice zjišťuje, jakým způsobem se někdo naboural, a kdo za tím stojí. „Budeme celou záležitost prošetřovat, a případně podáme trestní oznámení a učiníme potřebné kroky, aby se taková situace již neopakovala,“ dodal Hocke. Omlouváme se touto cestou občanům.
Klára Preislerová, tisková mluvčí města Turnova

Sdílet

Autor článku

1 komentář

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.