Mezinárodní konference se zaměří nejen na archeologii

0

Milovníci kulturního dědictví se ve dnech 9. – 11. listopadu sejdou v hotelu Korunní princ v Turnově na jednání již 15. Mezinárodní konference Památková péče v občanské společnosti – Trosky 2018. Záštitu s finanční podporou přijala Květa Vinklátová, radní pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.
Na páteční podvečer je připraveno vyhodnocení 13. ročníku mezinárodní soutěže Vezmi žlutou barvičku a poté představí Petr Brestovanský ze Severočeského muzea Liberec archeologické objevy v Jablonném v Podještědí.
Sobotní dopoledne pak bude opět v duchu archeologie, např. Jan Prostředník z Muzea Českého ráje v Turnově seznámí účastníky s unikátním objevem gotického kostela v areálu parku v Jilemnici. Dále budou představeny nové objevy v depozitářích Pražského hradu a zástupci z Nitranského kraje představí archeologií na hradě Hrušov. Odpolední program bude zaměřen na hlavně na zpřístupnění památek nevidomým a sluchově postiženým. Účastníci vyhodnotí pilotní projekt zpřístupnění velké naučné stezky v přírodní rezervaci Klokočské skály právě osobám s tímto postižením.
Mediálním partnerem konference je portál Propamátky.
(Zdroj: TZ LK)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.