Meteorologové se nemýlili, sledujte on-line sněhové zpravodajství TvA

0

V noci z pátku 8. na sobotu 9. ledna na některých místech Turnovska přibylo 15 až 20 centimetrů nového sněhu. Zatímco na Moravě jsou někde až metrové závěje a situace je na mnoha místech dramatická, v našem regionu zatím silničáři přívaly sněhu zvládají. V sobotu kolem 10. hodiny dopoledne byly na Turnovsku všechny silnice, byť někde s obtížemi, sjízdné. Zdejší cestmistrovství Krajské správy silnic Libereckého kraje má v terénu veškerou techniku. Činí se také pracovníci turnovských technických služeb. „Sypače a pluhy vyjely do ulic města a do okrajových částí ráno ve čtyři hodiny, během dopoledne zprůjezdnily všechny místní komunikace i v okrajových částech jako Pelešany, Mašov a Bukovina,“ uvedl jednatel technických služeb Libor Preisler. Do neděle má intenzivně sněžit, sledujte proto on-line zpravodajství TvA, své postřehy pište na info@turnovskovakci.cz . Zatím nejdramatičtější je v našem bezprostředním okolí situace na Lomnicku, kde jsou některé obce odříznuté od světa…
Aktualizace – sobota 16.45 hodin: Díky tomu, že odpoledne sněžilo již jen málo, hlásí turnovské cestmistrovství sjízdnost všech státních komunikací na Turnovsku bez větších obtíží. Také místní komunikace ve městě jsou všechny ošetřeny, pracovní stroje a zaměstnanci poslední ulici uklidili v sobotu po 16. hodině. V noci má mrznout, pozor na ranní ledovku. Větší přívaly nového sněhu by Turnovsko měly minout. Uvidíme v neděli ráno… Sousední Královéhradecký kraj vyhlásil kalamitní stav.
Aktualizace – neděle 10. ledna 10.00 hodin: Nejdřív sníh, potom déšť a nad nedělním ránem opět začalo sněžit. Napadlo zhruba dalších pět až deset centimetrů sněhu. Podle silničářů se podařilo na Turnovsku během dopoledne zprůjezdnit všechny komunikace, většinou na nich leží vrstva rozbředlého sněhu. Od páté hodiny ranní pracují také zaměstnanci technických služeb, místní komunikace by měly být sjízdné i v okrajových částech Turnova. Problémy jsou i na železnici. Podle přednosty turnovské stanice Jiřího Bubáka mají zpoždění vlaky jedoucí od Jičína a od Staré Paky – zde v sobotu dokonce jeden osobní vlak uvízl v závěji. V tomto směru je třeba počítat se zpožděním, v sobotu to bylo v jednom případě i víc než dvě hodiny! V neděli dopoledne se situace zlepšila, provoz na železnici funguje, vlaky mají pouze drobné zpoždění. Situace na trati z Turnova do Liberce je například vzhledem k tomu, co se děje jinde, bezproblémová.
Aktualizace – neděle 18.00 hodin. Celoodpolední sněžení zkomplikovalo situaci i na Turnovsku, přesto se zatím daří držet všechny hlavní komunikace v regionu sjízdné. Je tu ale velká obava z pondělního rána, protože sněžit by mělo ještě po celou noc. Silničáři prosí občany, aby v pondělí ráno, pokud nemusí, nevyjížděli svými auty a použili pro cestu do zaměstnání (a děti do školy) raději prostředky hromadné dopravy, popřípadě šli pěšky. Ráno a dopoledne se dá očekávat velmi náročná dopravní situace. V Turnově zejména kolem 6. hodiny ranní a potom před zahájením školního vyučování.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.