Městští hasiči pomáhali při nedělním řádění živlů

0

Hasiči v Libereckém kraji evidovali za 12 hodin poslední říjnové soboty a neděle 380 událostí! Nejčastěji šlo o technickou pomoc při odstraňování popadaných stromů a větví. Situace na Turnovsku řešili kromě profesionálních jednotek hasičů také jednotky Sboru hasičů města Turnova.
Nahlášené případy řešila v průběhu neděle tři oddělená družstva turnovských hasičů, která byla v pohotovosti od šesté hodiny ranní. „K první události, utrženému komínu, jsme vyjížděli chvíli po osmé hodině a od té doby jsme se téměř nezastavili,“ popsal velitel městských hasičů Martin Bartoníček.
Jednotka městských hasičů zasahovala v Pelešanech. Zde byly odstraněny z komunikací popadané stromy a větve u Libuňky a na komunikaci u hřbitova. Situaci komplikovaly další poškozené stromy hrozící pádem. Komunikace vedoucí na hrad Valdštejn byla z bezpečnostních důvodů v průběhu neděle uzavřena. V části Pelešan byl také zajištěn vyvrácený strom hrozící pádem na sousední nemovitost. V další části Turnova, v ulici Josefa Štrégla nad Zelenou cestou, zasahovali hasiči u utrženého kusu stromu, který ohrožoval nemovitost v blízkosti. Hasiči zprůjezdnili komunikaci z Dolánek na Bartošovu pec, aby byla zajištěna dopravní obslužnost usedlostí. Další situaci řešili v Sedmihorkách, kde došlo k uvíznutí aut mezi popadanými stromy na komunikaci.
(Zdroj: TZ města Turnov)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.