Města pro byznys v Libereckém kraji

0

Jasným vítězem letošního ročníku výzkumu Město pro byznys se v Libereckém kraji stal Jablonec nad Nisou. Druhý skončil Železný Brod, bronz bere statutární město Liberec a na čtvrté příčce se umístil Turnov.
Srovnávací výzkum Město pro byznys hodnotí letos již podesáté podnikatelský potenciál měst a obcí v České republice. Detailnímu zkoumání jsou podrobena všechna města a obce s rozšířenou působností v České republice. Analytici agentury Datank, která za výzkumem stojí po datové stránce, dělí své hodnocení do dvou hlavních kategorií, podnikatelské prostředí a přístup veřejné správy. Pořadí vyhodnocuje za jednotlivé kraje a také za celou republiku.
Jablonec nad Nisou má v kraji druhý nejvyšší podíl právnických osob a druhý nejvyšší podíl malých a středních firem a nejvyšší přírůstek obyvatel. Město boduje svými webovými stránkami, které byly z hlediska přívětivosti a obsahu pro podnikatele hodnoceny jako vůbec nejlepší v kraji. Druhý Železný Brod má v kraji nejnižší podíl dlouhodobě nezaměstnaných. Třetí Liberec vyniká v meziročním růstu ekonomických subjektů a v počtu studentů a učňů v odborném vzdělávání. Těsně pod pomyslným stupněm vítězů se umístilo město Turnov. To se však skvěle umístilo na celkově druhém místě v oblasti podpory podnikatelského prostředí dle 14 zkoumaných kritérií. Turnov má v kraji také třetí nejnižší podíl dlouhodobě nezaměstnaných osob. Shodně na třetím místě jsme se umístili v počtu studentů v odborném vzdělávání. Například z oblasti přístupu veřejné správy Turnov vykazuje nejlepších výsledků v hospodaření radnice, má nejvyšší podíl kapitálových výdajů.
Anna Šupíková, tisková mluvčí města Turnov s využitím TZ Města pro byznys

Celkové pořadí za Liberecký kraj: 1. Jablonec nad Nisou, 2. Železný Brod, 3. Liberec, 4. Turnov, 5. Česká Lípa, 6. Nový Bor, 7. Semily, 8. Jilemnice, 9. Frýdlant, 10. Tanvald.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.