Martin Půta bude obhajovat post hejtmana

0

Hnutí Starostové pro Liberecký kraj (SLK) povede do krajských podzimních voleb v roce 2024 Martin Půta. Na sněmu získal mandát od svých kolegů k tomu, aby již počtvrté usiloval o post hejtmana. Poprvé jím byl zvolen v roce 2012. Volby do krajského zastupitelstva se budou konat příští rok na podzim.

„Na podzim 2020 jsem si ani ve snu nedokázal představit, s čím vším se budeme muset v dalších letech vypořádat. Dopady pandemie covidu a ruské agrese na Ukrajině měly a stále mají zásadní vliv nejen na ekonomiku, ale i společenskou náladu v naší zemi. Přes dvacet let se snažím pracovat ve prospěch Libereckého kraje a lidí, kteří v něm žijí. Nechci se schovávat před odpovědností a jsem dál připraven ze všech sil bojovat za zájmy našeho kraje a jeho obyvatel,“ objasňuje své pohnutky k opakované kandidatuře Martin Půta.

S důvody, které ho vedly rok před krajskými volbami k rozhodnutí kandidovat znovu na hejtmana, seznámil Martin Půta nejen členy SLK, ale v nadcházejících dnech je osobním dopisem vysvětlí také všem občanům Libereckého kraje. Lidé najdou dopis buď ve svých poštovních schránkách nebo na webu martinputa.cz. A také v podobě videa na sociálních sítích, kde jednotlivé části dopisu čtou např. Dalibor Dědek, Jan Šolc, Vladimíra Jakouběová, Luděk Vele a další osobnosti Libereckého kraje. Podporu hejtmanovi vyjádřili také současní a bývalí krajští zastupitelé SLK, stejně tak jako členové a podporovatelé hnutí.

„V uplynulých letech jsme v Libereckém kraji odstartovali celou řadu zásadních projektů, za které cítíme zodpovědnost a rádi bychom je v příštím volebním období dokončili. V našem kraji žije hodně schopných a šikovných lidí, kteří dokážou velké věci. Chtěl bych, aby kraj dál pomáhal lidem, kde je to potřeba a nepřekážel tam, kde si aktivní lidé, firmy a samospráva poradí sami. Sám ale člověk nezmůže nic. Jsem proto rád za skvělý tým lidí, se kterým chceme i nadále pracovat pro Liberecký kraj,“ dodává Martin Půta.

V minulých krajských volbách v roce 2020 zvítězili SLK s výsledkem 38,57 % a v zastupitelstvu Libereckého kraje obsadili 22 křesel z celkového počtu 45.
(Zdroj: TZ politického hnutí Starostové pro Liberecký kraj)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.