Liberecký kraj podpoří kulturní aktivity v regionu, žádost lze podat do 31. ledna

0

Opět po roce vyhlašuje Liberecký kraj dotační program na podporu kulturních aktivit. Letos z něj podpořil celkem 61 akcí, jako jsou například Nisa film festival 2019 v kině Varšava, Národní výstava poštovních známek „Liberec 2019“ či Sculpture Line. Žadatelé mohou v příštím roce čerpat celkem 1,8 mil. Kč s tím, že minimální možná výše dotace je 10 tisíc a maximální 50 tisíc Kč.
Účelem podpory je spolufinancování kulturních akcí a aktivit regionálního a nadregionálního významu se zaměřením na tradiční českou hudebnost, divadelní tvořivost, taneční umění a další kulturní tvorbu. Podpora je určena především na akce s širším společenským přínosem v regionu a dopadem na rozvoj regionální kultury a zachování tradic.
„Tímto dotačním programem chceme zejména podpořit takové akce v kraji, které navštěvují nejen místní lidé v obcích a městech, ale i návštěvníci ze vzdálenějších koutů republiky,“ uvedla Květa Vinklátová, radní pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.
Zájemci mohou žádat o dotaci na nákup spotřebního materiálu či služeb (např. propagace, grafické práce, jazykové korektury, tisk, výlep plakátů, kulturní vystoupení či technické zajištění akce), dále na pronájem prostor, techniky, mobiliáře, mobilních WC apod. Z peněz je možné zaplatit i ubytování, cestovné a dopravu v případě pořádání různých jarmarků, trhů nebo slavností. Dotaci nelze využít na vydávání knižních publikací.
Lhůta pro podání žádostí běží od 8. do 31. ledna 2020.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.