Květnové oslavy jsou zrušené, kampaň Vlajka pro republiku pokračuje

0

Protiepidemická opatření nedovolují stejně jako v loňském roce uspořádat květnové oslavy. Nic však nebrání tomu, aby starosta Turnova Tomáš Hocke vyhlásil kampaň VLAJKA PRO REPUBLIKU.
„Jako obvykle je připraveno 50 vlajek na sekretariátu vedení města v borově radnice v ulici Antonína Dvořáka pro občany Turnova, kteří chtějí svůj dům ozdobit naši státní vlajkou a vzdát tak hold všem, kteří položili život za naši republiku a demokracii,“ sdělil Tomáš Hocke.
Kampaň, která se snaží vzbudit v obyvatelích města pocit hrdosti a vlastenectví, se koná devátým rokem. Jaké pohnutky vedou starostu k vyhlášení kampaně? Proč je jeho přáním, aby co nejvíce budov ve městě bylo vyzdobeno symbolem české státnosti, státní vlajkou? „Protože je nutné připomenout tváře mladých mužů, kteří odešli bojovat za svobodu. Nikdy nesmíme zapomínat na osud vojáků, našich sousedů, jako byl Alois Liška, Ludvík Košek, Ladislav Bobek, Čestmír Šikola, René Černý a mnoha dalších, kteří obětovali naší vlasti život, nebo místo společenského uznání skončili ve věznicích a pracovních táborech vedle válečných zločinců a konfidentů gestapa. Někteří byli popraveni, jiní dostali doživotní vězení, další zvolili exil,“ říká starosta Tomáš Hocke.
(Zdroj: TZ města Turnov)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.