Kraj poskytne obcím a příspěvkovým organizacím nanofiltry a nanomasky, ochranné pomůcky obdrží i žáci základních a středních škol

0

Liberecký kraj se dostatečně zásobil ochrannými pomůckami již na jaře letošního roku. Nyní se kvůli zhoršené epidemiologické situaci rozhodl část zásob darovat obcím, svým příspěvkovým organizacím a také žákům na 2. stupni základních škol a středoškolákům.
S žádostí o nanofiltry se přihlásilo 77 obcí. Ty požadují 432 tisíc kusů nanofiltrů v hodnotě 3,8 mil. Kč. Do 85 příspěvkových organizací míří dohromady 252 tisíc nanomasek, tedy zhruba 50 kusů na jednoho zaměstnance, za celkem 11,9 mil. Kč. Mezi 16 tisíc žáků 53 základních a středních škol v regionu kraj rozdělí 402 tisíc nanomasek za celkem 18,9 mil. korun.
„Díky tomu, že jsme se dostatečně zásobili ochrannými pomůckami již na jaře letošního roku, můžeme při současné nepříznivě epidemiologické situaci pomoci našim příspěvkovým organizacím, obcím a také žákům základních a středních škol. Bezpečí a ochrana zdraví je pro nás prvořadá. V tomto ohledu musí jednoznačně Liberecký kraj zaujmout vedoucí roli a pružně a rychle zareagovat,“ uvedl hejtman Martin Půta.
(Zdroj: TZ LK)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.