Kraj poskytne na podzimní opravy silnic společnosti Silnice LK patnáct milionů

0

Poskytnutí finanční podpory společnosti Silnice LK schválili krajští radní. Částku ve výši patnáct milionů korun uvolní kraj ze svého rozpočtu. Firma ji využije pro běžnou údržbu sítě krajských silnic druhé a třetí třídy. Záměr ještě musí schválit zastupitelé.
Peníze vyčlení z rezervy, kterou kraj vymezil na spolufinancování dotací ze Státního fondu dopravní infrastruktury na významnější dopravní rekonstrukce. „V letošním roce je v rezervě dostatek peněz, jelikož kvůli současné ekonomické situaci bylo zrušeno téměř deset veřejných zakázek týkajících se rekonstrukcí mostů. Vzhledem k nebývalému nárůstu cen a s ním související opatrností zhotovitelů buď Liberecký kraj neobdržel žádné nabídky, nebo došlo k překročení předpokládané ceny,“ shrnul Jan Sviták, statutární náměstek hejtmana pro resort dopravy.
Poskytnuté miliony poslouží k tomu, aby krajská společnost během podzimu provedla na silnicích napříč regionem údržbu a opravy. Stav komunikací v krajské správě se dlouhodobě zlepšuje, přesto je na nich práce stále dost, což s sebou nese vyšší finanční nároky.
Celková částka na opravy se rozdělí. Na zalití výtluků asfaltobetonovou směsí, jejíž množství se díky krajské dotaci zvýší z 6.000 tun na 6.700 tun, se počítá s objemem zhruba 6,3 mil. Kč. Tři miliony jsou určeny na seřezávání krajnic a hloubení příkopů pro zajištění lepšího odtékání vody z vozovek.
Aby řidiče na silnicích neomezovala květena, provedou Silnice LK ořezávání stromů. Předpokládaná částka na tuto akci činí 2,7 mil. Kč. Na velkoplošné vyspravení vozovek je určena suma dva miliony korun a na opravu mostů a silničních těles stavebně technickým úsekem společnosti Silnice LK celý jeden milion korun. Všechny částky obsahují DPH.
(Zdroj: TZ LK)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.