Kradl a ještě napadl pracovníka ostrahy

0

Policisté předali usnesení o zahájení trestního stíhání pro přečiny krádeže, porušování domovní svobody a výtržnictví 27letému muži z Turnova. Pro místní policisty je to „známá firma“. Ačkoliv vyšel po tříletém trestu odnětí svobody z věznice teprve v červenci letošního roku, už má na kontě tři nové střety se zákonem.
Kriminalisté ho usvědčili z vloupání do zahradnictví v Turnově, kde 7. srpna způsobil škodu za 10.200 korun. Odtud si odnesl nejen peníze v hotovosti, ale také sekyru a pět balení kávy.
Pořádnou pozornost na sebe strhnul 28. srpna v Penny Marketu v Jablonci nad Nisou v Palackého ulici, když se tu snažil pronést přes pokladnu bez zaplacení balení tabáku v hodnotě 106 korun. Sledoval ho přitom 50letý pracovník ostrahy a potom, co mu oznámil, že zavolá policisty, ho recidivista uhodil pěstí do obličeje takovou razancí, až upadl do krátkého bezvědomí. Kromě toho utrpěl poranění nosu a ramene, což si vyžádalo vystavení pracovní neschopnosti. Incident v obchodě ukončila až přivolaná policejní hlídka, se kterou se podezřelý už raději nepral.
Policisté mu prokázali rovněž vloupání na soukromý pozemek v Turnově 5. září, při kterém zde odcizil dvě sekyry výrobní značky Fiskars, jízdní kolo Leader fox, motorovou pilu, kalové čerpadlo a další věci za celkem 13.900 korun.
Za to vše mu nyní hrozí až pětiletý trest odnětí svobody. V roce 2014 ho přitom Okresní soud v Semilech poslal na tři roky do věznice za zločin loupeže a přečin krádeže. Je zřejmé, že u něj žádná sebereflexe zatím neproběhla.
Ivana Baláková, tisková mluvčí, KŘP Libereckého kraje

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.