Koncert k Vánocům 2018, jaký byl?

0

Koncert k Vánocům, to je především jedinečné propojení dětí a dospělých, amatérských a profesionálních umělců na jednom pódiu. Dnes již tradiční Koncert k Vánocům se letos uskutečnil 11. prosince ve velkém sále Kulturního centra Střelnice v Turnově. Akci pořádalo umělecké sdružení iMUZA Jany Kubánkové a Martina Hyblera (viz www.imuza.cz).
„Náš Koncert k Vánocům není pouhou koncertní prezentací vánočních děl, nýbrž celým projektem, jehož smyslem je propojit různé amatérské a profesionální hudební celky různých věkových kategorií a podpořit tak celkový růst umělecké úrovně. I v letošním roce jsme proto představili na podiu různé soubory fungující v Libereckém kraji a propojili je v jedinečné mezigenerační a umělecké spolupráci. Zcela zaplněnému sálu se tak představil turnovský smyčcový orchestr TOS spolu s profesionálními hráči z Divadla F. X. Šaldy v Liberci a dětský pěvecký sbor Carmina s dospělým pěveckým sborem Musica Fortuna. Krásný program klasických, vánočních i populárnějších skladeb nacvičil a dirigoval Martin Hybler. I v letošním roce jsme dali prostor pro sólová vystoupení nadaným dětem a mladým interpretům. Publiku se představila trombonistka Kamila Maryšková, klarinetistka Theresia Anna Hakenová a zpěvák Dalibor Turek,“ shrnuje Jana Kubánková, která večer uváděla.
Skutečnými hudebními hody programu bylo sólové vystoupení našeho vzácného hosta – hobojového virtuosa Viléma Veverky, který přednesl celý Koncert pro hoboj a orchestr od W. A. Mozarta. Vystoupení tohoto světově věhlasného hobojisty bylo skutečně nevšedním uměleckým zážitkem. Vilém Veverka se rovněž stal patronem našich mladých sólistů a zahrál si s nimi společně koledu „Já bych rád k Betlému“, speciálně upravenou Martinem Hyblerem pro tuto nevšední příležitost.
Součástí Koncertu k Vánocům 2018 byla i výtvarná dílna pod vedením akademického malíře Vladimíra Vély.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.