FreeTibet 2011

0

V sobotu 21. května se v Kacanovech uskutečnil již pátý happening PRO SVOBODNÝ TIBET. Podle zástupce pořadatele z o. s. Radosti Ivety Holbové Melíškové na akci přišlo více než 200 lidí. Pro ně bylo připraveno promítání filmů s tibetskou tematikou, prezentace projektu Semínka budoucího Tibetu (sponzorování sirotků z této oblasti), v hudební části vystoupili: Michal Hrůza a kapela Hrůzy, Bluesberry, Funny Grass, Tereza Kradla, Tres Udos, Barel Batery a Ovčie Kiahne. „S účastí jsme spokojeni, díky příchozím a sponzorům se podařilo vybrat tolik peněz, že výtěžek postačí na úhradu životních potřeb našeho tibetského kluka Rabjala na další rok. Potřebná částka je ve výši 9500 Kč. Všem, kteří přispěli, děkujeme,“ uvedla Iveta Holbová Melíšková.
Seznam sponzorů, kteří přispěli finančními, či jinými dary: P. Richter Kacanovy, firma Artweld, HM Metal CZ, pivovary Svijany a Rohozec, přes 12 tisíc Kč na náklady akce dodali soukromé osoby. Občanské sdružení Radosti chce ještě z finančního přebytku akce sponzorovat provoz klubovny, která bude sloužit jako základna pro další akce sdružení.
V Kacanovech vystoupila i legendární kapela Bluesberry s Petarem Introvičem (ZDE), na akci byla i známá televizní „válečná“ reportérka Veronika Sedláčková (nyní Český rozhlas Radiožurnál) s válečným kameramanem Vratislavem Hůrkou, který žije trvale v Turnově, a který má za sebou mj. válečné konflikty v bývalé Jugoslávii a na Středním Východě (foto ZDE).

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.