Falešný energetik

0

Na Semilsku obchází seniory neznámý podvodník. Ten si přímo v Semilech nejdříve vyhlédl 80letou ženu, která se vracela domů z nákupu. U domu, kde bydlí, ji pak doběhl a sdělil jí, že jí nese přeplatek z vyúčtování za odběr elektřiny ve výši dva tisíce korun. Ve chvíli, kdy žena odemkla dveře a vpustila do bytu psa, tam společně s ním vešel i „energetik“. Paní bylo jasné, že tu není něco v pořádku, a začala být ostražitá. Nijak se nenechala ovlivnit příslibem vyplacení peněz a uvažovala racionálně. Když „energetik“ vytáhl pětitisícovou bankovku a žádal ji o vrácení tří tisíc, řekla mu, že je nemá. Do policejního protokolu později uvedla, že si v tom momentě vzpomněla na televizní reportáže, které před podobnými podvodníky varují a byla si jistá, že jeden takový právě stojí před ní. Dokonce mu to řekla do očí. On na to ze sebe vykoktal, že jí může ukázat zaměstnanecký průkaz, ale potom byt rychle opustil. Naštěstí si odtud nestačil s sebou nic vzít. Seniorka na muže upozornila policisty. U druhé ženy byl bohužel úspěšný – 77leté paní sebral v domácnosti hotovost ve výši téměř 28 tisíc korun.

Falešný energetik

Hledaný podvodník je muž mezi 40 až 50 lety, spíše štíhlé postavy. Má světlé oči a světle hnědé, krátké vlasy. Mluví česky bez akcentu nebo řečové vady. V jedné domácnosti nosil dioptrické brýle, v druhé nikoliv.
Samotný ČEZ upozorňuje své zákazníky na to, že jejich zaměstnanci v terénu nikdy nevybírají od klientů peníze v hotovosti a také hotovost nikdy nevyplácí.
Pokud bude u dveří seniorů neodbytně zvonit zvonek nebo jim bude cizí člověk bouchat na dveře, doporučujeme jim, aby okamžitě volali bezplatnou tísňovou linku 158. My si tyto návštěvy prověříme.

Ivana Baláková, tisková mluvčí KŘP Libereckého kraje

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.