Diskuze nad změnou územního plánu

0

Zastupitelé Turnova na svém prosincovém zasedání schvalovali první změnu územního plánu města. Největší diskuze se strhla nad změnou užívání pozemků v areálu Juty a Šroubárny. Obě firmy sídlí v centru města a v nedávné době při útlumu výroby požadovaly změnu u části svých areálů z výrobní na komerční plochu. Obchodní řetězce ale o tyto lokality nemají zájem, Juta navíc změnila plány, a v Turnově zůstává.
Při současném ekonomickém růstu požadují obě firmy návrat k původnímu využití pozemků. U areálu dnešní Šroubárny by měl vyrůst nový výrobní závod na výrobu korunek pro geologické vrtací soupravy. „Průmyslové objekty bychom neměli vracet do širšího centra města, může tam nakonec vzniknout i větší podnik, než se dnes třeba zdá,“ uvedl zastupitel Ivan Kunetka. Starosta Hocke poukazoval na nový stavební zákon a zákon o územním plánování, které platí od ledna. Neodsouhlasení by znamenalo dvouletý proces změny územního plánu ukončit a začít od začátku. Přitom změna zahrnuje množství dalších důležitých a projednaných úprav.
Po „dohadovací“ přestávce nakonec zastupitelé změnu územního plánu schválili 16 hlasy, jeden zastupitel byl proti a pět se jich hlasování zdrželo.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.