Diskuze nad změnou územního plánu

0

Zastupitelé Turnova na svém prosincovém zasedání schvalovali první změnu územního plánu města. Největší diskuze se strhla nad změnou užívání pozemků v areálu Juty a Šroubárny. Obě firmy sídlí v centru města a v nedávné době při útlumu výroby požadovaly změnu u části svých areálů z výrobní na komerční plochu. Obchodní řetězce ale o tyto lokality nemají zájem, Juta navíc změnila plány, a v Turnově zůstává.
Při současném ekonomickém růstu požadují obě firmy návrat k původnímu využití pozemků. U areálu dnešní Šroubárny by měl vyrůst nový výrobní závod na výrobu korunek pro geologické vrtací soupravy. „Průmyslové objekty bychom neměli vracet do širšího centra města, může tam nakonec vzniknout i větší podnik, než se dnes třeba zdá,“ uvedl zastupitel Ivan Kunetka. Starosta Hocke poukazoval na nový stavební zákon a zákon o územním plánování, které platí od ledna. Neodsouhlasení by znamenalo dvouletý proces změny územního plánu ukončit a začít od začátku. Přitom změna zahrnuje množství dalších důležitých a projednaných úprav.
Po „dohadovací“ přestávce nakonec zastupitelé změnu územního plánu schválili 16 hlasy, jeden zastupitel byl proti a pět se jich hlasování zdrželo.

Sdílet

Autor článku

Comments are closed.

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.