Desítky milionů pomohou muzeím a galeriím

0

Více než 30 milionů korun z vyšších daňových příjmů kraje za loňský rok přibude v rozpočtu resortu kultury, památkové péče a cestovního ruchu. Odsouhlasila to rada kraje. Díky těmto financím se podpory dočkají kulturní instituce napříč regionem.
„Dělení hospodářského výsledku obvykle využíváme převážně pro investiční akce. Je tomu tak i v letošním roce. Zejména budeme projektovat, protože potřebujeme být připraveni pro dotační možnosti, zejména z evropských zdrojů,“ uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.
Část peněz – 3,5 milionu korun – se využije na dofinancování projektové dokumentace a managementu pro metodu BIM pro plánovaný centrální depozitář krajských příspěvkových organizací v Českém Dubu.
Částka 10 milionů pokryje dokončení stavební části rekonstrukce objektu Skálova čp. 72 v Turnově, který patří Muzeu Českého ráje. Tato instituce navíc obdrží 300 tisíc korun na udržovací a opravářské práce spojené s věšadlovým mostem v Bystré nad Jizerou (most spravuje turnovské muzeum) a 700 tisíc korun na úpravu poplachového zabezpečovacího a tísňového systému pro expozici, depozitář a rekonstruovaný objekt čp. 72.
Další peníze získají: Oblastní galerie v Liberci, Krajská vědecká knihovna v Liberci, Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě ad.
(Zdroj: TZ LK)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.