Covid-19, aktuální informace

0

Jak zaznělo po jednání Krizového štábu Libereckého kraje v pátek 20. listopadu, situace v kraji je stabilizovaná. Hospitalizováno s nákazou covid-19 bylo k tomuto dni ve zdravotnických zařízeních kraje 254 lidí, kraj má v nemocnicích volné kapacity. I proto se hejtman Martin Půta vyslovil pro otevírání malých obchodů, které patří českým živnostníkům, protože ti současná opatření odnášejí nejvíc.
Podle radního pro zdravotnictví Vladimíra Richtera dochází k poklesu nakažených i mezi zdravotnickým personálem. Poděkování jeho ústy zaznělo armádě, hasičům a dalším dobrovolníkům, kteří v nemocnicích vypomáhají.
Ředitel Krajské hygienické správy Libereckého kraje Vladimír Valenta doplnil, že v předposledním listopadovém týdnu bylo v testech odhaleno průměrně 300 pozitivních denně, což je méně, než v minulých týdnech. Nová ohniska nákazy se objevila na Českolipsku, které dosud koronaviru odolávalo.
V Turnově bylo k 18. listopadu na covid-19 celkem 178 pozitivních, v Rovensku pod Troskami tři, na Vyskři jeden, v Příšovicích 20, v Pěnčíně osm, v Malé Skále osm, v Tatobitech sedm.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.