Chodník z Kamence až na Kyselovsko

0

Město Turnov připravuje výstavbu nového, zhruba kilometr dlouhého chodníku podél komunikace I/35 z Kamence až k čerpací stanici na Kyselovsku. Ten by rádi využívali občané nejen z Kyselovska, ale i části Pelešan. V současné době je trasa pro pěší podél mezinárodní frekventované komunikace poměrně nebezpečná. Na trase bude instalováno i veřejné osvětlení. Zásadní pro tuto stavbu je dohoda s Ředitelstvím silnic a dálnic, které v tomto úseku chce stavět svody pro dešťovou kanalizaci. Město bude akci realizovat pouze za předpokladu získání dotace ze Státního fondu dopravní infrastruktury.
Na stavbu je vydané stavební povolení. Celková rozpočtovaná cena je 18,355 mil. Kč vč. DPH. Stavebními objekty jsou chodník v částce 10,8 mil. Kč vč. DPH, veřejné osvětlení – 2,6 mil. Kč vč. DPH a dešťová kanalizace za 4,5 mil. Kč vč. DPH.
S realizací ŘSD počítá v roce 2022. Dle smlouvy o spolupráci bude ŘSD financovat dešťovou kanalizaci a město by financovalo chodník a veřejné osvětlení. Po zveřejnění výzvy, k čemuž má dojít v těchto dnech, bude na stavbu podána žádost o dotaci na SFDI.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.