Chodník k Mašovu je hotový!

0

Dva a půl měsíce probíhala výstavba chodníku ze Sobotecké ulice na začátek návsi v Mašově. V polovině července bylo dílo dokončeno. Chodci uvítali novou a bezpečnou cestu, řidiči konečně průjezd bez dopravního omezení v podobě semaforů.
Nový chodník vznikl v části obce Mašov podél silnice III/27927. Jeho začátek navázal na odbočku ze Sobotecké ulice za autobusovou zastávkou, konec vyústil přímo na mašovské návsi. Chodník je v základní šíři 1,5 m v délce přes 322 m. Součástí akce byla i výstavba nové a oprava stávající dešťové kanalizace. Součástí projektu byla také přeložka vrchního vedení telefonních kabelů, které byly uloženy do nového chodníku.
Cena díla se vyšplhala na 4.527.000 Kč včetně DPH, navýšení ceny bylo o 442 tis. Kč z důvodu nevhodného podloží pro založení. Zhotovitelem byla firma PORR z Prahy, která pracovala od 1. dubna do 16. července. Na stavební akci se podařilo získat dotaci ze Státního fondu dopravní infrastruktury ve výši 1.212.158 Kč.
Stavba navázala na chodník v Sobotecké ulici, který prošel velkou rekonstrukcí koncem roku 2018 od ulice U Školy až na křižovatku na Kalužníku. V tomto úseku činily náklady 5,5 milionu Kč.
Zdenka Štrauchová, tisková mluvčí města

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.